:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 4°C
powietrze Dobre

Mija dziesięć lat od referendum w sprawie kopalni odkrywkowej [ZDJĘCIA]

Wydarzenia, dziesięć referendum sprawie kopalni odkrywkowej [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia
Marzena Machniak 26/09/2019 11:01

W Legnicy odbędzie się konferencja związana z 10. rocznicą referendum na terenie sześciu gmin, które zagrożone były  budową kopalni odkrywkowej węgla brunatnego.

27 września br. o godz. 17.30 w Letia Business Center w Legnicy odbędzie się jubileuszowa konferencja związana z tamtym wydarzeniem. Organizatorem jest Fundacja „Rozwój tak – Odkrywki Nie”.

 - Referendum było bardzo ważnym wydarzeniem, bo to największe w historii wolnej Polski udane referendum, które było wiążące i prawomocne. Zaskutkowało tym, że samorządowcy otrzymali olbrzymi mandat, by bronić swoje społeczności przed kopalnią. Było też przejawem budowy społeczeństwa obywatelskiego - mówi Tomasz Waśniewski, prezes Fundacji „Rozwój tak – Odkrywki Nie”, która jest reprezentacją ogólnopolskiej koalicji „Rozwój Tak – Odkrywki Nie”.

Na piątkową  konferencję zaproszono społeczności zaangażowane w organizację wydarzenia sprzed 10 lat.

- Postanowiliśmy wyróżnić statuetkami tych, którzy byli szczególnie zaangażowani. Zaprosiliśmy też samorządowców nie tylko z terenów związanych z referendum, ale z całego Zagłębia Miedziowego. Naszą konferencję częściowo dofinansowuje Marszałek Dolnego Śląska. Będą znamienici prelegenci, jak profesor Bożena Ryszawska z Uniwersytetu Ekonomicznego z Wrocławia czy dr hab. Leszek Pazderski z Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika. Zaprosiliśmy też współpracujące z nami organizacje pozarządowe oraz przedstawicieli ruchów obywatelskich antyodkrywkowych z innych regionów naszego kraju – mówi Tomasz Waśniewski.

FOT. Janusz Łucki

Mija dziesięć lat od referendum w sprawie kopalni odkrywkowej [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama