:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
powietrze Złe

Ministerialne dofinansowanie dla Teatru im. Heleny Modrzejewskiej

Teatr Modrzejewskiej, Ministerialne dofinansowanie Teatru Heleny Modrzejewskiej - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 04/03/2019 14:08

800 tys. zł – tyle łącznie wyniosą tegoroczne dotacje z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Kwota ta może jeszcze się zwiększyć.

800 tys. zł to pieniądze, które legnicki teatr otrzyma na sześć projektów dot. premier, wyposażenia technicznego, promocji polskiej kultury za granicą, programów społecznych i edukacyjnych oraz trzydniowego wydarzenia związanego z 20-leciem nadania scenie imienia Heleny Modrzejewskiej.

Warto dodać, że kolejne trzy wnioski czekają na rozpatrzenie odwołań. Kwota przyznanych przez ministerstwo pieniędzy może być więc jeszcze wyższa.

Dotacje w wysokości 800 tys. zł oznaczają, że wymagany wkład własny teatru to blisko 300 tys. zł. - Zawsze do tej pory otrzymywaliśmy na ten cel pieniądze od marszałka województwa. Jestem spokojny, że to się nie zmieni. Wnioski już złożyliśmy - informuje dyrektor legnickiego teatru Jacek Głomb.

Na jakie projekty teatr otrzymał ministerialne wsparcie? A więc po kolei. 150 tys. zł na premiery w ramach realizowanego od ubiegłego roku programu artystycznego „Teatr, który łączy”. 120 tys. zł przyznano teatrowi na trzydniowe (13-15 września 2019 r.) wydarzenie "Modrzejewska by Legnica" związane z 20-leciem nadania scenie imienia Heleny Modrzejewskiej.

106 tys. zł wyniesie dofinansowanie projektu „Teatr, którego sceną jest miasto”, a 84 tys. zł dotacja na realizację projektu „Teatr jest bliżej niż myślisz”. 180 tys. zł legnicki teatr otrzymał na pokaz spektaklu „Czas terroru” w reżyserii Lecha Raczaka oraz na towarzyszące wyjazdowi warsztaty aktorskie w Gruzji.

Będzie miał też na zakupy. MKiDN przyznało bowiem naszej scenie 160 tys. zł na nowe wyposażenie. Część z tej kwoty zostanie wydana na nową kurtynę.

Ministerialne dofinansowanie dla Teatru im. Heleny Modrzejewskiej komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama