:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
powietrze B. dobre

Młodzież z II LO pomalowała mury swojej szkoły, teraz będzie to tłumaczyć

Galeria Sztuki, Młodzież pomalowała swojej szkoły teraz będzie tłumaczyć - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 16/10/2019 11:45

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego wraz z Galerią Sztuki w Legnicy wzięli udział w programie „Ale murale”, dzięki któremu odkrywali i poznawali tajniki street artu („sztuki ulicy”). Zwieńczeniem działań jest stworzony przez uczniów w gmachu szkoły mural. O całym projekcie młodzież chce opowiedzieć w piątek w Galerii Sztuki w Legnicy. Wstęp wolny.

Młodzież od początku roku zagłębiała się w tajniki sztuki ulicy, biorąc udział w organizowanych warsztatach oraz wycieczkach edukacyjnych szlakiem sztuki ulicy m. in. do Wrocławia (dolnośląskiej stolicy murali) czy Miłkowic, gdzie znaleźć można wyjątkowe murale inspirowane kolejarskimi tradycjami.

W ramach programu zorganizowano także otwarte wydarzenia dla wszystkich legniczan jak wykłady czy spacer śladem miejskich murali, który poprowadził Bartek Sroka (artysta i animator kultury) z Fundacji Sztuka dla Ludzi.

Zwieńczeniem akcji jest nowy legnicki mural, który uczniowie stworzyli pod okiem ekspertów w swojej szkole. Na temat całego projektu i muralu organizatorzy opowiedzą legniczanom w piątek o godz. 16.30 (18 października) w Galerii Sztuki w Legnicy.

Projekt został zrealizowany w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura” Narodowego Centrum Kultury. Wstęp wolny.

Młodzież z II LO pomalowała mury swojej szkoły, teraz będzie to tłumaczyć komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama