:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 6°C
powietrze Umiarkowane

Moim zdaniem ... - czyli sztuka biżuteryjna niosąca przesłanie

Galeria Sztuki, zdaniem czyli sztuka biżuteryjna niosąca przesłanie - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 28/09/2019 14:03
PAŹ 25
godz: 18:00

Od 2 października w Galerii Sztuki w Legnicy zagości nowa ekspozycja pt. "Moim zdaniem...", na której zostanie zaprezentowana biżuteria wyrażająca czytelne komunikaty na różne tematy m. in. dotyczące zagadnień społecznych czy politycznych. Uroczysty finisaż wystawy zaplanowany jest 25 października o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Jak wyjaśniają organizatorzy, nietuzinkowość najnowszej propozycji galerii poświęconej biżuterii polega na tym, że najważniejsze nie są takie walory jak estetyka, forma czy funkcjonalność, lecz treść zawarta w dziełach. Celem przyświecającym autorom prac było wypowiedzenie swojego zdania na dowolnie wybrane tematy, od polityki i zagadnień społecznych poczynając, poprzez relacje międzyludzkie, a na subiektywnych reakcjach na różne zjawiska kończąc. Eksponaty są opatrzone także autorskim komentarzem, przez co są bardziej czytelne dla odbiorcy oraz prowokują większe emocje i skłaniają do refleksji.

Ekspozycja jest ostatnim akcentem jubileuszowej 40. edycji  Legnickiego Festiwalu SREBRO. Kurortami wystawy są Mariusz Pajączkowski (artysta, rzemieślnik biżuteryjny, twórca Galerii Otwartej w Sandomierzu) oraz Marek Nowaczyk (artysta, historyk sztuki, organizator I Ogólnopolskiego Przeglądu Form Złotniczych SREBRO w Legnicy). Kuratorzy podczas finisażu opowiedzą nie tylko o samej wystanie, lecz również o dziejach festiwalu.

Reklama

Moim zdaniem ... - czyli sztuka biżuteryjna niosąca przesłanie komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama