:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 12°C
powietrze Dobre

MPK Legnica:Spotted: od 1 października zmiany w rozkładzie jazdy

Komunikacja, Legnica Spotted października zmiany rozkładzie jazdy - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 25/09/2019 10:48

Czekają nas kolejne zmiany w rozkładzie jazdy autobusów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Legnicy – informuje facebookowy serwis MPK Legnica: Spotted.

Autorzy profilu zajmującego się miejską komunikacją szczegółowo wyliczają zmiany, które obowiązywać będą od 1 października br.

I tak - z rozkładów jazdy linii nr „1” zniknie kilka kursów z popołudniowego szczytu. W soboty, z mniejszą częstotliwością kursować będą autobusy linii nr „2”. Autobusami nr „5” i „24” pojedziemy rzadziej w godzinach poza szczytem — od października, w godzinach 9-13,17-23 linie te będą kursowały średnio co 30 minut (wcześniej co 15).

Drobne zmiany pojawią się w rozkładach linii nr „16”. O wiele rzadziej kursować będą autobusy linii nr „18”. W godzinach od 8 do 16, linia będzie kursowała średnio co 30 minut. W pozostałych godzinach — średnio co 60. W niedziele zaś, „osiemnastka” kursować będzie tylko trzy razy dziennie.

Drastycznie zmieni się rozkład linii nr „23”, której częstotliwość kursowania w niedziele, zostanie zmniejszona do częstotliwości co 60 minut. Z podobną częstotliwością, linia ta będzie kursowała w sobotnie wieczory.

Po zeszłorocznej zmianie rozkładów jazdy, w święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok oraz Wielkanoc, zaprzestały kursowania linie nr „6”, „18”, „26”, „28” i „29”. Teraz, do tych linii dołączy także znaczna ilość kursów linii nr „24”, która w owych dniach będzie kursowała jedynie w godzinach 9-17 w częstotliwości co godzinę. (oznaczenie kursu „X”) - czytamy na profilu MPK Legnica: Spotted.

Co jeszcze? Będzie więcej kursów linii „C” (Domejki MPK - Cmentarz Jaszków i odwrotnie). Linia ta, od 1 października będzie kursowała co godzinę, między godz. 9 a 17 w weekendy.

Nowy rozkład jazdy jest już na stronie MPK. Kliknij TUTAJ!

Źródło: MPK Legnica: Spotted

MPK Legnica:Spotted: od 1 października zmiany w rozkładzie jazdy komentarze opinie

 • Smart City po legnicku - niezalogowany 2019-09-25 11:36:49

  Likwidacja linii 18 w niedzielę, bo te 3 kursy są dla nikogo poza LSSE. Pan Krzakowski zapomniał, że na Bielanach mieszkają ludzie, którzy pracują w szpitalu?

 • gość 2019-09-25 17:04:16

  Treść komentarza...

 • gość 2019-09-25 17:06:22

  Mieszkancy Tarninowa w okolicach ZUSu i Gieldy sa odcieci od swiata w niedziele,a w dni powszednie od17,30.Bezsamochodu nie dasie zyc :(

 • gość 2019-09-26 00:14:00

  MPK musi zwinąć się, prezydent nie ma innego wyjścia. Nie ma pieniędzy na zakup nowych autobusów, nie ma pieniędzy na wydzierżawienie kolejnych używanych autobusów, nie ma w pustej kasie miejskiej pieniędzy na dopłatę do przejechanych kilometrów, nie ma pieniędzy na wynagrodzenia dla kierowców, nie pieniędzy na spełnienie wymagań zakupu elektrobusów. Obecny stan MPK to dorobek Krzakowskiego, Bakinowskiego i liderów związkowych, którzy przyglądają się bez emocji likwidacji miejsc pracy. Solaris już kilka lat temu widział upadek MPK, więc sprzedał ratuszowi swoje udziały i przestał oglądać tą katastrofę.

 • gość 2019-09-29 01:16:31

  Totalna porażka!!!

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama