:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
powietrze B. dobre

Muzyczna sobota w rynku - Dolnośląski Przegląd Orkiestr Dętych

Muzyka Koncerty, Muzyczna sobota rynku Dolnośląski Przegląd Orkiestr Dętych - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 07/06/2019 12:48
CZE 08
godz: 12:00

Hucznie będzie od samego południa w sobotę w legnickim rynku. Do Legnicy bowiem powraca reaktywowany w zeszłym roku Dolnośląski Przegląd Orkiestr Dętych. Na koncercie usłyszymy kilka orkiestr, które liczą łącznie około 200 muzyków. Co ciekawe, wszyscy artyści podczas finału imprezy zagrają wspólnie kilka utworów.

Koncerty rozpoczną się o godz. 12 na legnickim rynku. Udział w przeglądzie wezmą łącznie cztery składy: Dziecięco Młodzieżowa Legnicka Orkiestra Dęte, Orkiestra Dęta Centrum Kultury i Promocji w Złotym Stoku, Orkiestra Dęta Gminy Dopiewo i Orkiestra Dęta Domu Kultury w Żarach. Imprezy zwieńczą laureaci poprzedniego przeglądu Orkiestra Dęta Zakładów Górniczych Polkowice–Sieroszowice.

Na koniec wszyscy muzycy, podobnie jak w ubiegłym roku, zagrają wspólnie klika utworów.  Nie zabraknie także paradnego marszu orkiestr wzdłuż ulicy Najświętszej Marii Panny (start z Placu Meisslera). Imprezę urozmaici pokaz mażoretek „Miraż” z Wronieckiego Ośrodka Kultury oraz koncert Big Bandu Turów z Bogatyni.

Jest to już drugi Dolnośląski Przegląd Orkiestr Dętych w Legnicy, który zostanie zorganizowany w naszym mieście po 10-letniej przerwie. Inspiracją do reaktywacji imprezy była m.in. około 50-osobowa Dziecięco Młodzieżowa Legnicka Orkiestra Dęta, którą od podstaw pięć lat temu stworzył dyrygent Piotr Budzianowski. Efekty jego pracy były widoczne na licznych imprezach miejskich, które muzycznie urozmaicała młodzież z legnickiej orkiestry.

Fot. Mariusz Witkowski

Muzyczna sobota w rynku - Dolnośląski Przegląd Orkiestr Dętych komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama