:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 4°C
powietrze B. dobre

Na legnickim Zakaczawiu hula już Centrum Integracji Społecznej

Wydarzenia, legnickim Zakaczawiu Centrum Integracji Społecznej - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 23/10/2019 14:19

We wtorek oficjalnie zostało otwarte Centrum Integracji Społecznej przy ul. Kościelnej, gdzie jeszcze przed przecięciem wstęgi przeniesiona została Świetlica Terapeutyczna nr 1 z ul. Brackiej. Z usług i pomocy centrum każdego dnia korzysta blisko 180 dzieci i 130 dorosłych, w tym wielu seniorów.

- Od rana do wieczora prowadzimy tutaj zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych – mówi Bożena Brzeskot, dyrektor Centrum Integracji Społecznej.

Uczniowie na zajęciach wyrównawczych uzupełniają swoją wiedzę z języków obcych, matematyki, fizyki i innych. Mają zapewnioną pomoc psychologa, logopedy czy pedagoga. Organizujemy dla nich wycieczki do kina, teatru, czy spacery po mieście. Mamy też plac zabaw i boiska sportowe, z których korzystają nie tylko nasi podopieczni.

A dorośli? Oferta dla nich jest równie bogata. Uczą się tutaj języków, obsługi komputera, a na siłowni poprawiają swoją kondycję. Wychodzą do kina, teatru, jeżdżą na wycieczki. Spotykają się ze znajomymi i oczywiście z ciekawymi ludźmi. Jest to dla nich drugi dom. Wcześniej spotykali się w Środowiskowym Centrum Integracji, czyli w Willi Bolka przy ul. Chrobrego, skąd przeszli na Kościelną.

We wtorkowej inauguracji centrum wzięli udział m.in.: prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski, zastępcy i współpracownicy prezydenta i starosta powiatu legnickiego Adam Babuśka.

Prace przy tworzeniu CIS rozpoczęły się na początku minionego roku. Wykonano m.in.: remont dachu, położono ocieplenie na ścianie budynku od strony podwórza, wymieniono stropy wewnątrz budynku, wykonano szyb windy i wiele innych prac konstrukcyjnych. Na zewnątrz powstał plac zabaw, boisko do siatkówki i koszykówki, siłownia plenerowa, parking, podjazdy dla niepełnosprawnych.

Koszt to ponad 6,2 mln zł. Urząd marszałkowski przyznał Legnicy z puli UE dotację na tę inwestycję w wysokości 3,5 mln zł. Z budżetu państwa dodatkowo miasto otrzymało ponad 328 tys. zł.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

Na legnickim Zakaczawiu hula już Centrum Integracji Społecznej komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama