:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 10°C
powietrze Umiarkowane

Nadbrzeżna już przejezdna, promenada nad Kaczawą nareszcie gotowa

Wydarzenia, Nadbrzeżna przejezdna promenada Kaczawą nareszcie gotowa - zdjęcie, fotografia
Marzena Machniak 04/07/2019 14:31

Z dwumiesięcznym opóźnieniem oddano do użytku wyremontowaną ulicę Nadbrzeżną i przylegającą do niej promenadę. Inwestycja warta ponad 3,3 mln zł dotyczy odcinka od Kartuskiej do Wrocławskiej. Wzdłuż zmodernizowanej ulicy na długości 320 metrów powstała ścieżka rowerowa a na promenadzie ławki, leżanki i donice pełne roślinności.

Prace planowano zakończyć w maju, ale urzędnicy tłumaczą się, że w trakcie robót zwiększono zakres inwestycji.

- To nie tylko chodnik między ulicą Nadbrzeżną a Kamienną, ale też sieć Legman (Miejska Szerokopasmowa i Bezpieczna Sieć Teleinformatyczna ). Jest to kontynuacja, bo sieć jest do ulicy Wrocławskiej a teraz doprowadziliśmy ją  aż do Szkoły Podstawowej nr 1 z możliwością, by kościół również mógł się do niej podłączyć – wyjaśnia  Grażyna Litwin, dyrektor wydziału inwestycji Urzędu Miasta w Legnicy.

Remont to nie tylko zmiana nawierzchni jezdni, to też wydzielenie ścieżki rowerowej i stworzenie bulwaru doskonałego do spacerów i wypoczynku.

- Wydzieliliśmy murkiem bulwar na tej samej długości, czyli 320 metrów. To bardzo szeroki chodnik, miejscami dochodzący do szerokości 4 metrów. Na tym terenie umieszczono 16 kwiatonów z zielenią z różnych rozmiarów. Są też  ławki i leżanki. Można podziwiać widoki siedząc nad rzeką – wylicza Grażyna Litwin.

Reklama

Nadbrzeżna już przejezdna, promenada nad Kaczawą nareszcie gotowa komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama