:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 10°C
powietrze Umiarkowane

Nagrody, premiery i dotacje – Teatr Modrzejewskiej podsumował sezon

Wydarzenia, Nagrody premiery dotacje Teatr Modrzejewskiej podsumował sezon - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 04/07/2019 12:33

Pięć premier, niemal 2 mln zł dotacji na działania artystyczne, podwyżki dla pracowników, worek nagród i liczne gościnne występy - tak w pigułce wyglądał sezon 2018/2019 w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.

W minionym sezonie w legnickim teatrze zaprezentowano łącznie pięć premier: "Dzielni Chłopcy", „Popiół i Diament", "Portret Polaka po szkodzie", "Wyzwolenia" i „J _d_ _ _ _ e. Zapominanie”.

Obecnie teatr pracuje nad nowymi spektaklami, jeden z nich stanowi nietuzinkowy projekt międzynarodowy, o którym niedawno pisaliśmy w artykule: Kulisy polsko-gruzińskiej produkcji teatralnej w Legnicy [WIDEO]

Twają także przygotowania do jubileuszowych obchodów 20. rocznicy nadania instytucji imienia Heleny Modrzejewskiej. Więcej o imprezie można znaleźć w artykule: Bogaty program jubileuszu Teatru Modrzejewskiej. Podziel się wspomnieniami!

W minionym sezonie legnicki teatr zdołał uzyskać dodatkowe dotacje w łącznej wysokości 1,9 mln zł. W tym 800 tys. na działalność artystyczną w otwartych konkursach grantowych, w których dobrze przygotowane legnickie projekty zwyciężały z licznymi ofertami napływającymi z całej Polski. Dotacje w wysokości 900 tys. zł udało się pozyskać także od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Kolejne 200 tys zł na premierę „Wyzwoleń” przekazała legnicka rada miejska, choć w tym przypadku nie obyło się bez utrudnień. Wypłatę przyznanych pieniędzy do ostatniej chwili blokował prezydent Tadeusz Krakowski, powołując się na na kwestie formalne. O konflikcie między teatrem a ratuszem pisaliśmy kilka razy - Głomb wypełnia tabelki, bo inaczej Krzakowski zablokuje przelew.

Urząd marszałkowski, który jest drugim obok legnickiego ratusza organizatorem teatru, przyznał także dodatkowe 294 tys. zł, dzięki którym wszyscy pracownicy dostali podwyżki płac w wysokości 345 zł brutto.

- Pensje naszych pracowników nadal jednak odbiegają od oczekiwanych standardów – ubolewa dyrektor Jacek Głomb.

Artyści z legnickiego teatru zdobyli także cały wór ogólnopolskich wyróżnień i nagród. M. in. Jacek Głomb - Nagrodę Teatralną Gdańska, Albert Pyśk zabłysnął na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu ale liderem w tej dziedzinie bez wątpienia jest Magdalena Drab - laureatka wielu prestiżowych konkursów.

Reklama

Nagrody, premiery i dotacje – Teatr Modrzejewskiej podsumował sezon komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama