:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 10°C
powietrze Umiarkowane

Nowy market i przebudowa ciągu komunikacyjnego na os. Piekary

Komunikacja, market przebudowa ciągu komunikacyjnego Piekary - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 12/07/2019 13:24

Na os. Piekary powstaje nowy market marki Lidl. Wraz inwestycją budowlaną przebudowany zostanie układ komunikacyjny w pobliżu ul. Śląskiej i Sikorskiego. Jak przekonuje ratusz, jest to bardzo ważna inwestycja dla tej części miasta, a część kosztów poniesie prywatny inwestor budujący market. Prace budowlane powinny zakończyć się jesienią.

Jak informuje Andrzej Szymkowiak, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, daleko posunięte są prace przy budowie nowego przystanku autobusowego na ul. Sikorskiego. Po ich zakończeniu roboty zostaną przeniesione na ul. Śląską. Ta inwestycja jest związana z budową w tej okolicy marketu Lidl przez prywatnego inwestora. Przetarg na przebudowę tego układu komunikacyjnego wygrała firma Budrim z ceną ok. 1 mln 151 tys. 611 zł.

- To jest bardzo ważne komunikacyjne przedsięwzięcie w tej części miasta – mówi zastępca prezydenta Jadwiga Zienkiewicz. – Teren zostanie funkcjonalnie zagospodarowany i uporządkowany, oczywiście z korzyścią dla mieszkańców.

Zakres prac obejmuje m.in.: wymianę nawierzchni jezdni, chodników, budowę ścieżki rowerowej i parkingów. Bardzo ważne zmiany czekają pasażerów komunikacji miejskiej. Przystanek i pętla autobusowa przy ul. Śląskiej zostaną zlikwidowane, natomiast nowy przystanek i pętla, zbudowane od podstaw, będą na części terenu zielonego przy ul. Sikorskiego. Zlikwidowany zostanie też istniejący wyjazd z ul. Śląskiej. Natomiast wjazd z ul. Sikorskiego zostanie przesunięty o ok. 100 metrów.

Znaczną część tych prac sfinansuje w ramach umowy zawartej z miastem prywatny inwestor, budujący market Lidl. Termin zakończenia prac planowany jest na jesień tego roku.

Źródło: UM. 

Reklama

Nowy market i przebudowa ciągu komunikacyjnego na os. Piekary komentarze opinie

  • gość 2019-07-13 16:47:33

    Market marki Lidl - toż to tylko debil mógł wykombinować takie zdanie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama