:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 1°C
powietrze Umiarkowane

O depresji na konferencji i na scenie

Teatr Modrzejewskiej, depresji konferencji scenie - zdjęcie, fotografia
Teatr Modrzejewskiej 19/03/2019 14:10
KWI 01
Teatr Modrzejewskiej w Legnicy godz: 12:00

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją obchodzony będzie także w legnickim teatrze. Legnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych i Teatr Modrzejewskiej zapraszają 1 kwietnia na konferencję „Depresja młodzieży”, happening oraz spektakl „Raz, dwa, trzy - nikt nie patrzy” przygotowany przez działającą przy legnickim Klubie Gońca Teatralnego grupę terapeutyczną Pogotowie Teatralne.

Dzień Walki z Depresją rozpocznie konferencja popularnonaukowa, przybliżająca  to schorzenie, które jest coraz powszechniejsze, a jednocześnie traktowane nie dość poważnie, zwłaszcza w relacjach pomiędzy rodzicami i  nauczycielami a dziećmi. Prelegenci i dyskutanci skupią się na zjawisku depresji młodzieży. Statystyki są nieubłagane: z roku na rok przybywa młodych ludzi, którzy zmagają się z różnymi postaciami tej choroby i jej ponurych następstw. Wiedzy potrzebują zatem zarówno oni sami, jak też ich bliscy: nauczyciele, rodzice, opiekunowie, rówieśnicy.

W popołudniowej, teatralnej części Dnia będzie można obejrzeć happening  oraz spektakl "Raz, dwa, trzy - nikt nie patrzy". Happening przygotują uczestnicy i terapeuci z Ośrodka Społecznej Aktywności w Legnicy. Ośrodek jest prowadzony przez Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych (działający w ramach projektu „MOJA SZANSA” realizowanego przez Fundację Raduga (Regionalny Program Operacyjny Województwa Dolnośląskiego, Działanie 9.1. Aktywna Integracja).

Spektakl „Raz, dwa, trzy - nikt nie patrzy” nawiązuje  do dziecinnej zabawy „Baba Jaga patrzy”. Członkowie grupy Pogotowie Teatralne będą na różne sposoby - z dystansem, humorem, autoironią, ale  czasem i ze smutną refleksją - przyglądać się naszym maskom. Opowiedzą o  rozdźwięku, jaki powstaje między tym, jak jesteśmy odbierani przez  otoczenie, a jakie są nasze faktyczne odczucia. Przypomną, że maski  społeczne zapewniają nam przetrwanie, chronią, ale często też  uniemożliwiają kontakt z innymi.

Program konferencji:

„Depresja u młodzieży- na co zwrócić uwagę i jak reagować. Omówienie programu poprawy odporności psychicznej UPRIGHT” - Anna Królicka-Deręgowska, lekarz, doktor nauk medycznych, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży.  Obecnie pracuje w Dziennym Ośrodku Psychiatrii  Zaburzeń Mowy we Wrocławiu oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Centrum Medycznym Practimed we Wrocławiu.

„Jak sobie radzić z Czarnym Psem - szkolny program profilaktyki depresji dla młodzieży” - Małgorzata Niklasińska, psycholog, psychoterapeutka, hipnoterapeutka. Ponad 11 lat pracuje jako psycholog z młodzieżą w wieku gimnazjalnym, zajmując się psychoterapią i psychoprofilaktyką. Od kilku lat jest opiekunem merytorycznym autorskiego gminnego programu profilaktyki depresji dla młodzieży “Spotkania z Czarnym Psem”, we współpracy z Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych. jej głównym miejscem pracy jest Szkoła Podstawowa nr 3 w Polkowicach.

„Zagrożenia dla zdrowia psychicznego w XXI wieku” - Jacek Jazy, lekarz psychiatra, kierownik Oddziału Psychiatrycznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Od kilku lat wspiera organizowane przez Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Dni Solidarności z Osobami Chorującymi na Schizofrenie „Schizofrenia Otwórzcie Drzwi” w Legnicy.

Dzień Walki z Depresją, poniedziałek 1.04.2019

  • godz.12.00 Scena Gadzickiego: konferencja popularnonaukowa „Depresja młodzieży” - wstęp wolny
  • godz. 15.00 happening przed teatrem
  • godz. 17.30 Scena Gadzickiego: spektakl "Raz, dwa, trzy - nikt nie patrzy" grupy „Pogotowie Teatralne” - wstęp wolny

Legnicką koordynatorką Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją jest Katarzyna Kaźmierczak – aktorka, psychoterapeutka, prezeska Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych.

Reklama

O depresji na konferencji i na scenie komentarze opinie

  • gość 2019-03-19 22:38:09

    tutaj tez ta niby recenzja ?

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama