:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
powietrze B. dobre

Ochotniczy Hufiec Pracy pomoże wybrać zawód i znaleźć praktykę

Edukacja, Ochotniczy Hufiec Pracy pomoże wybrać zawód znaleźć praktykę - zdjęcie, fotografia
DAMI TV 03/09/2019 10:40

Ochotniczy Hufiec Pracy w Legnicy mimo zakończonych wakacji wciąż czeka na młodych ludzi, którym może pomóc w wyborze kierunku kształcenia. OHP dysponuje doradcami zawodowymi, którzy bezpłatnie poprowadzą i pomogą młodzieży znaleźć rozwiązanie. Placówka może otoczyć opieką 90 uczniów klas I, II i III branżowych w zakresie poszukiwania praktyk zawodowych. Są jeszcze wolne miejsca!

Młodzi ludzie kształcący się w szkołach branżowych mogą liczyć na pomoc Ochotniczego Hufca Pracy w znalezieniu praktyk zawodowych.

- Pomagamy wyszukując pracodawców. Uczestnicy naszych zajęć określają, w jakim zawodzie chcieliby naleźć praktykę, a my proponujemy pracodawców, z którymi współpracujemy. Pomagamy w załatwianiu formalności, w podpisaniu umowy, a nawet w zaklimatyzowaniu się w nowym miejscu pracy. Jeżeli mają jakiekolwiek problemy, staramy się im wszystko wyjaśnić, tak by mogli spokojnie kształcić się i odbywać praktyki. W sumie mamy 90 miejsc dla młodych ludzi, którym pomagamy. W tym roku jest duży nabór ponieważ w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego jest aż 5 klas pierwszych, ale są jeszcze wolne miejsca - mówi Barbara Kobyła, komendant hufca.

Nad młodymi ludźmi czuwać będzie 3 wychowawców. Poza tym OHP dysponuje doradcami zawodowymi, którzy bezpłatnie mogą pomóc młodzieży.

- Jeżeli ktoś nie ma jeszcze sprecyzowanego wyboru i nie wie jeszcze w jakim zawodzie chciałby się kształcić, to nasi doradcy dokładnie badają predyspozycje i zainteresowania młodzieży. Określają wówczas w jakim zawodzie mogliby najlepiej się czuć i zdobywać wiedzę – dodaje Barbara Kobyła

Siedziba OHP znajduje się przy ulicy Mickiewicza 21 nieopodal sanepidu. Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu 76 862 43 33 albo na stronie OHP lub Dolnośląskiej Komendy Hufca Pracy.

Ochotniczy Hufiec Pracy pomoże wybrać zawód i znaleźć praktykę komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama