:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
powietrze B. dobre

Od zera do filmmakera, czyli ruszyła kolejna edycja DBO

Samorząd, filmmakera czyli ruszyła kolejna edycja - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 16/05/2019 09:02

Do 26 maja można głosować w czwartej edycji Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. My oczywiście zachęcamy do poparcia projektów z Legnicy.

Po sukcesie poprzednich dwóch edycji DBO, samorząd województwa dolnośląskiego postanowił go rozbudować. Dlatego w tym roku „Aktywny Dolny Śląsk” obejmuje już nie tylko projekty sportowe i kulturalne, ale również działania na rzecz osób z niepełnosprawnych, na rzecz seniorów, dotyczących rozwoju społeczeństwa obywatelskiego oraz rzemiosła. W sumie siedem kategorii. Głosowanie odbywa się tak, jak dotychczas – w pięciu rejonach województwa. Do podziału jest w sumie 1,35 mln zł – po 270 tys. zł na rejon.

W głosowaniu bierze udział 159 projektów. W gronie tym są oczywiście projekty legnickie. Tylko w dziale „kultura” o budżetowe wsparcie rywalizują dwie inicjatywy.

Pierwsza to „Od zera do filmmaker'a” - siedmiodniowe warsztaty: scenopisarskie, aktorskie, muzyczne, z produkcji i postprodukcji oraz manualno - plastyczne z wytwarzania rekwizytów i scenografii, których efektem będzie nakręcenie krótkometrażowego filmu. Druga to spektakl teatru Avatar pt. „Opowieść wigilijna”.

Zachęcamy też do oddania głosu na inne legnickie projekty. Sportowe - „Kaczawski Rodzinny Piknik Korfballu”, „Rodzinny festyn sportowo-rekreacyjny dla dzieci i dorosłych”, „XXXIII Międzynarodowy Halowy Turniej Mikołajowy”, dedykowane osobom niepełnosprawnym - „Sporty wodne i aktywny wypoczynek ponad podziałami”, „Z Personą zwiedzamy Wrocław” oraz z zakresu społeczeństwa obywatelskiego - „Głosuję – decyduję. 10-lecie referendum lokalnego w 6 gminach subregionu legnickiego”.

Szczegółowe informacje nt. projektów można znaleźć na stronie DBO. Tam też każda osoba, która ukończyła 16 lat i mieszka na terenie Dolnego Śląska, może oddać głos. KLIKNIJ TUTAJ!

Od zera do filmmakera, czyli ruszyła kolejna edycja DBO komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama