:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 1°C
powietrze Umiarkowane

Oddaj swoje elektroodpady na zbiórkę organizowaną przez SP 4 w Legnicy

Edukacja, Oddaj swoje elektroodpady zbiórkę organizowaną przez Legnicy - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 25/10/2019 13:06

Szkoła Podstawowa nr 4 Legnicy organizuje 21. edycję ekologicznej akcji "Dobre rady na elektroodpady". Niepotrzebny sprzęt elektroniczny można samemu zanieść w sobotę (26 października) do szkoły lub poprosić o jego odbiór, wówczas przyjadą po niego harcerze.

- Zbiórki prowadzimy cyklicznie już od kilku lat realizując misję edukacji środowiskowej wśród dzieci i nie tylko, bo wydźwięk akcji dociera do całej społeczności. Nasz rekord sprzed pięciu lat to blisko 4 ton elektrośmieci, które trafiły do recyklingu. Działania edukacyjne wśród dzieci prowadzimy w różnych formach cały rok, a najaktywniejsi w dziadzinach ekologicznych uczniowie co semestr są nagradzani odznaką „Przyjaciel Przyrody” - mówi wicedyrektor SP nr 4 w Legnicy Dorota Zagrobska.

Swój sprzęt elektroniczny wszelakiego rodzaju, od drobnych baterii po duże RTV i AGD, można przynieść 25 października w godzinach od 11. do 13 do Szkoły Podstawowej nr 4 Legnicy (ul.Piastowska 3 ).

Osoby, które nie są w stanie same dostarczyć swoich elektroodpadów mogą przyjść na miejsce zbiórki i poprosić o ich zabranie z domu. Wówczas odwiedzą nas legniccy harcerze, którzy sami przetransportują ektrośmieci na miejsce zbiórki. Sprzęt naturalnie możemy oddać bez żadnych opłat.

Niestety zaśmiecanie planety elektrośmieciami wciąż stanowi duży problem naszej cywilizacji. Jednak dzieci z SP nr 4 w Legnicy swoim przykładem mogą dać w tym temacie przydatne lekcje dla wielu dorosłym. Zobaczcie nasz archiwalny materiał TV.

Oddaj swoje elektroodpady na zbiórkę organizowaną przez SP 4 w Legnicy komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama