:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 8°C
powietrze B. dobre

Odkrywaj miejski street art z Galerią Sztuki w Legnicy

Galeria Sztuki, Odkrywaj miejski street Galerią Sztuki Legnicy - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 17/09/2019 07:07
WRZ 19
godz: 17:00

Galeria Sztuki w Legnicy wraz z II Liceum Ogólnokształcącym zaprasza do wspólnego odkrywania „sztuki ulicy” (street art) w ramach spacerów i zajęć realizowanych dzięki grantowi z programu „Bardzo Młoda Kultura” Narodowego Centrum Kultury. Wstęp wolny.

Odkrywanie sztuki ozdabiającej miejskie ulice rozpocznie w czwartek (19 września) spacer szlakiem murali, na który zabierze legniczan Bartek Sroka (artysta i animator kultury) z Fundacji Sztuka dla Ludzi. Zbiórka o godz. 17.00. pod Galerią Sztuki.

Następnego dnia (20 września) organizatorzy zapraszają na cykl wykładów i prezentacji, na których o muralistyce opowiedzą uliczni artyści Bartek Sroki, Jarek Jaśnikowski i Łukasz Gierlak. Zajęcia zaczną się o godz. 18.00 w Galerii Sztuki.

Ponadto w ramach projektu młodzież z II LO weźmie udział w warsztatach i edukacyjnych wycieczkach do Wrocławia (dolnośląskiej stolicy murali) oraz Miłkowic, gdzie znajdują się murale inspirowane kolejarskimi tradycjami.

Na koniec akcji na terenie szkoły młodzież zaprojektuje i wykona mural, który zostanie zaprezentowany podczas wernisażu 18 października o godz. 16.30.

 

Odkrywaj miejski street art z Galerią Sztuki w Legnicy komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama