:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
powietrze B. dobre

Odkrywali historię dawnej siedziby dowództwa PGW AR [ZDJĘCIA]

Muzeum Miedzi, Odkrywali historię dawnej siedziby dowództwa [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 12/10/2019 16:53

Podczas kolejnego "Legnickiego Spaceru Historycznego" nadarzyła się wyjątkowa okazja do zwiedzenia okrytej ścisłą tajemnicą dawnej siedziby dowództwa Północnej Grupy Wojsk Armii Radzieckiej (PGWAR), czyli dzisiejszej placówki ZUS. Akcja biła rekordy frekwencji, więc organizatorzy już myślą o jej powtórzeniu.

Mroki jednej z największych tajemnic miasta, jak i całego Związku Radzieckiego, odkrywali dla legniczan były dyrektor Muzeum Miedzi Andrzej Niedzielenko, obecny szef instytucji Marcin Makuch oraz Konrad Byś. O współczesnym funkcjonowaniu obiektu opowiadała Emilia Nowakowska - koordynator ds. komunikacji społecznej legnickiego oddziału ZUS. W spacerze wzięły udział trzy pięćdziesięcioosobowe grupy turystów. Choć "Legnickie Spacery Historyczne" są darmowe, to ze względów technicznych, niekiedy organizatorzy muszą wprowadzić ograniczenia osobowe.  

- Mieliśmy łącznie 150 darmowych biletów, które rozdawaliśmy w kasie muzeum. Wszystkie rozeszły się już pierwszego dnia dystrybucji w zaledwie pół godziny, a kolejka po wejściówki ustawiała się jeszcze przed otwarciem muzeum. Myślimy więc wraz z władzami ZUS-u na tym, aby jeszcze raz zorganizować podobny spacer - mówi rzecznik Muzeum Miedzi Katarzyna Kotlińska.

Więcej o obiekcie i kontekście historycznym pisaliśmy w zapowiedzi imprezy.

Fot. Klaudia Korfanty 

Odkrywali historię dawnej siedziby dowództwa PGW AR [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama