:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 11°C
powietrze Złe
Wydarzenia, OFICJALNIE Elżbieta Stępień wspólną kandydatką opozycji Senatu - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 21/08/2019 09:14

Elżbieta Stępień wystartuje w październikowych wyborach do Senatu. 41-letnia mieszkanka Kunic będzie wspólną kandydatką Koalicji Obywatelskiej, Koalicji Polskiej oraz Lewicy.

Kandydatura Elżbiety Stępień została zaakceptowana przez wszystkie strony. Została ona kandydatką opozycji w wyborach do Senatu. Ruszamy ze zbiórką podpisów – informuje poseł Robert Kropiwnicki, przewodniczący legnickiej Platformy Obywatelskiej.

- Elżbieta Stępień będzie kandydatem opozycji w okręgu nr 3 obejmującym swoim obszarem Legnicę oraz powiaty: legnicki, lubiński, polkowicki i głogowski – dodaje parlamentarzysta.

Przypomnijmy. Trzy opozycyjne bloki: Koalicja Obywatelska, Koalicja Polska oraz Lewica zawarły polityczne porozumienie o współpracy - tzw. pakt senacki. Na jego mocy komitety te nie będą wystawiać rywalizujących ze sobą kandydatów w poszczególnych okręgach w wyborach do Senatu. Opozycja liczy, że dzięki takiemu rozwiązaniu, wygra wybory do Senatu.

41-letnia Stępień od czterech lat zasiada w Sejmie. W 2015 r. zdobyła mandat z listy Nowoczesnej, na której była „jedynką”. W grudniu 2018 r. opuściła zarówno partię, jak i jej sejmowy klub przechodząc do klubu Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska.

Rywalką Stępień będzie kandydatka Prawa i Sprawiedliwości Dorota Czudowska. 66-letnia lekarka ubiega się o trzecią, kolejną kadencję w Senacie. Wcześniej w izbie wyższej parlamentu zasiadała w latach 1997-2011 (wówczas z ramienia Akcji Wyborczej „Solidarność”).

Reklama

OFICJALNIE: Elżbieta Stępień wspólną kandydatką opozycji do Senatu komentarze opinie

  • Legniczanka - niezalogowany 2019-08-23 09:31:00

    BRAWO OPOZYCJA! Trzymam kciuki za Panią, Pani Elu

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama