:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz -2°C
powietrze B. dobre

Oficjalnie: LPGK wygrało przetarg na odbiór śmieci w Legnicy

Wydarzenia, Oficjalnie wygrało przetarg odbiór śmieci Legnicy - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 18/05/2019 09:00

Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej podpisze umowę z urzędem miasta na odbiór śmieci. Obowiązywać będzie od 1 lipca do końca 2019 r.

Przypomnijmy. Do śmieciowego przetargu stanęły dwie firmy. Poza komunalną spółką – PHU Komunalnik z Wrocławia. Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej było znacznie tańsze. Miejska spółka zaproponowała cenę 1 385 683,20 zł. Tymczasem Komunalnik swoje usługi wycenił na blisko 6 mln zł

Obecnie za odbiór i wywóz śmieci w Legnicy odpowiada LPGK. Umowa tej firmy z miastem wygasa jednak z końcem czerwca br. Pod koniec roku miasto rozpisze kolejny przetarg, którego przedmiotem będzie już kilkuletnia umowa.

Po co dwa przetargi? Jest to związane ze zmianą przepisów dot. segregacji odpadów komunalnych. Od 1 stycznia 2020 r. pojawią się nowe pojemniki – niebieskie i brązowe.

Oficjalnie: LPGK wygrało przetarg na odbiór śmieci w Legnicy komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama