:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz -1°C
powietrze Umiarkowane

Operacja „Sarejewo”. Legniczanie jadą walczyć o medale Mistrzostw Europy

Sztuki Walki, Operacja „Sarejewo” Legniczanie jadą walczyć medale Mistrzostw Europy - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 07/10/2019 13:23

Kadra Polski wyruszyła na Mistrzostwa Europy w taekwon-do ITF, które w czwartek rozpoczną się w Sarajewie. W stolicy Bośni i Hercegowiny o medale rywalizować będzie aż ośmioro reprezentantów LKT Legnica.

Zakończyło się zgrupowanie reprezentacji Polski w taekwon-do, w której uczestniczyła ósemka zawodników i zawodniczek z Legnickiego Klubu Taekwon-do. Przez tydzień na obiektach Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS Spała kadrowicze szlifowali formę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy, które rozegrane zostaną w stolicy Bośni i Hercegowiny Sarajewie.

Od czwartku do niedzieli na matach w Hali Skenderija rywalizować będzie 680 zawodników i zawodniczek z 30 krajów. O medale i jak najwyższe lokaty dla Polski walczyć będzie najliczniejsza w historii reprezentacja LKT Legnica w składzie: Maciej Żuk, Magdalena Kisiel, Wioletta Hanisch, Kamila Kolanowska, Paweł Woźniak, Monika Kowalczyk, Wiktoria Miądzel, Maciej Blicharski. Kadra w stolicy Bośni zamelduje się we wtorkowe południe. W środę naszych sportowców czeka weryfikacja i kontrola wagi.

Po bardzo udanych dla Polski kwietniowych Mistrzostwach Świata w niemieckim Inzell nasza reprezentacja z całą pewnością włączy się walkę o jak najwyższą lokatę w klasyfikacji końcowej Euro 2019. Pół roku temu Polacy okazali się najlepszą ekipą ze starego kontynentu ustępując jedynie reprezentacji Argentyny.

Udział polskiej ekipy w mistrzostwach starego kontynentu tradycyjnie współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki możliwy jest również dzięki wsparciu wielu instytucji i sponsorów. Start w Sarajewie z orzełkiem na piersi aż ósemki zawodników z Legnickiego Klubu Taekwon-do to olbrzymi sukces, który udało się osiągnąć dzięki wieloletniemu wsparciu działalności szkoleniowej klubu ze strony Fundacji KGHM Polska Miedź i Urzędu Miasta Legnicy.

Operacja „Sarejewo”. Legniczanie jadą walczyć o medale Mistrzostw Europy komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama