:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 7°C
powietrze Umiarkowane

Opieka położnej przed porodem

Wydarzenia, Opieka położnej przed porodem - zdjęcie, fotografia
Redakcja 10/06/2015 11:36

Wszystkie kobiety przed porodem mogą liczyć na pomoc położnej środowiskowo - rodzinnej. W Miedziowym Centrum Zdrowia w Legnicy położne prowadzą cykl spotkań przygotowujących przyszłe mamy do przyjścia dziecka na świat. Panie służą pomocą teoretyczną, praktyczną i wsparciem emocjonalnym.

Położna zajmuje się kobietą w każdym etapie jej życia począwszy od wieku dziewczęcego i dojrzewania, poprzez wiek rozrodczy, ciążę, kobietę - matkę aż po czas, gdy panie osiągają wiek dojrzały czy przekwitają. Jak zapewnia Dorota Hutna, położna rodzinna z MCZ w Legnicy duży nacisk kładziony obecnie jest na opiekę nad kobietami ciężarnymi. – Po 21 tygodniu ciąży zaczynamy cykl spotkań, czyli edukację ciężarnych. Położna spotyka się z ciężarną czy to na terenie przychodni, czy w miejscu zamieszkania kobiety. Zaczynamy praktyczne i teoretyczne przygotowanie do porodu.

Omawiamy nie tylko poród, ale też opiekę nad noworodkiem po wyjściu ze szpitala. Poruszamy tematy dotyczące karmienia piersią. Mówimy też o odżywianiu, higienie, aktywności fizycznej, słuchamy tętna płodu. Dokonujemy wszelkich niezbędnych pomiarów w ciąży - mówi Dorota Hutna. Położne bywają bardzo ważnymi osobami w życiu kobiet ciężarnych, które nierzadko nie mają do kogo się zwrócić o radę. – Kiedy zaczynamy edukację z kobietą ciężarną od 21 tygodnia ciąży to do 40 tygodnia jesteśmy w stanie omówić całą fizjologie ciąży, wszystkie dolegliwości czy patologie, które mogą się pojawić. Ciężarna wraz z położną opracowują plan porodu. Przyszłe mamy pytają o przeróżne rzeczy. Spora ilość ciężarnych przeżywa nadchodzący poród. Panie boją się, wyobrażają sobie, jak to będzie wyglądało, a nie zawsze to idzie zgodnie z naszymi wyobrażeniami i oczekiwaniami. Nierzadko zdarzają się porody piękne, po których kobieta wychodzi spełniona i zadowolona, pomimo bólu, który przychodzi jej znieść. Współcześni rodzice są teoretycznie dobrze przygotowani do ciąży, porodu i opieki nad dzieckiem Niestety brak im pewności siebie.

Największą pomoc niesiemy im od strony praktycznej. Pomagamy im zatem w przygotowaniu na przyjście dziecka, nierzadko służmy też wsparciem psychicznym, dodajemy otuchy – zapewnia Dorota Hutna. Położne z Miedziowego Centrum Zdrowia służą również pomocą w okresie po urodzeniu dziecka. Panie poddają się ciągłym kursom i szkoleń. Informacje, jakim służą pacjentkom są więc najnowsze. Do dyspozycji pacjentek są od 8:00 do 18:00 zarówno na terenie placówki, jak i podczas wcześniej umówionych wizyt. 

Reklama

Opieka położnej przed porodem komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama