:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 6°C
powietrze Dobre

Ósemka zawodników LKT Legnica pojedzie walczyć do Sarajewa

Sztuki Walki, Ósemka zawodników Legnica pojedzie walczyć Sarajewa - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 21/08/2019 09:31

Koniec wakacji przyniósł olbrzymie wyróżnienie dla Legnicki Klub Taekwon-do. Po bardzo udanej pierwszej części sezonu, w której to legniccy sportowcy sięgnęli po 26 medali mistrzostw Polski i świata przyszedł czas na powołania do reprezentacji na tegoroczne mistrzostwa Europy. W drużynie narodowej na Euro 2019 znalazło się aż ośmiu reprezentantów LKT Legnica!

O medale czempionatu starego kontynentu powalczą: Maciej Żuk – kat. średnia do 70 kg, Magdalena Kisiel – kat. lekka do 56 kg, Wioletta Hanisch – kat. superciężka pow. 75 kg, Kamila Kolanowska – kat. superciężka pow. 75 kg, Maciej Blicharski – kat. ciężka do 85 kg, Monika Kowalczyk – kat. ciężka do 65 kg juniorek, Wiktoria Miądzel – kat. ciężka do 65 kg juniorek i Paweł Woźniak – kat. średnia do 68 kg juniorów.

Warto przypomnieć, że mistrzostwa będą szczególne dla Macieja Żuka, który przed rokiem w Mariborze po raz pierwszy sięgnął po tytuł mistrza Europy kategorii średniej i teraz ponownie na Bałkanach będzie bronił złotego medalu ze Słowenii.

Legniczanie wyjadą najpierw 30 września na tygodniowe zgrupowanie do Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale a następnie 7 października wspólnie z całą reprezentacją Polski wyruszą do stolicy Bośni i Hercegowiny, Sarajewa. Mistrzostwa Europy rozegrane zostaną w dniach 10 – 13 października w hali widowiskowo-sportowej Skenderija wybudowanej w 1969 r. a w latach 2000 – 2006 odbudowanej po spaleniu w 1992 r. w trakcie oblężenia Sarajewa podczas wojny w Bośni. Obiekt w tym roku goścłi również uczestników Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy 2019 a w przeszłości również uczestników XIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich Sarajewo 1984.

Zawodnicy LKT Legnica przed wyjazdem do Spały przez pierwsze cztery tygodnie września przygotowywać się będą na własnych obiektach. Warto dodać, że z początkiem nowego roku szkolnego LKT rusza również z treningami dla osób początkujących, pragnących rozpocząć przygodę ze taekwon-do.

Ósemka zawodników LKT Legnica pojedzie walczyć do Sarajewa komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie

Kalendarz

Najbliższe imprezy
Reklama
 Reklama