:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 5°C
powietrze Dobre

Ostatnie oblężenie XIII-wiecznego Zamku Piastowskiego w tym roku [ZDJĘCIA]

Muzeum Miedzi, Ostatnie oblężenie wiecznego Zamku Piastowskiego [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 27/10/2019 16:41

W niedzielę po raz ostatni w tym sezonie przewodnicy oprowadzili turystów po Zamku Piastowskim. Muzeum Miedzi w tym roku postanowiło zakończyć sezon specjalną familijną imprezą, która ściągnęła na XIII-wieczną twierdzę prawdziwe oblężenie miłośników historii.

W tym roku legnicki zamek zwiedziło łącznie ponad 6 tys. osób, drugie tyle skorzystało jedynie z możliwości wejścia na wieżę św. Piotra z tarasem widokowym, którą osobno udostępniało Centrum Kształcenia Ustawicznego i Językowego Kadr w Legnicy.

Turyści mieli ostatnią w tym sezonie okazję by posłuchać o dziejach zabytku i panujących na nim książętach. Podczas wycieczki z przewodnikiem zwiedzano m .in. zabytkowy dziedziniec (style: romański, gotycki, renesansowy, barokowy i neogotycki), pawilon z reliktami kaplicy romańskiej, wieżę św. Jadwigi z unikowym dziełem sztuki tzw. Zieloną Komnatą (nazywaną także „komnatą/domem św. Jadwigi”) oraz 68-metrową wieżę św. Piotra z tarasem widokowym, z którego można podziwiać panoramę regionu, w tym całą Legnicę.

O familijne atrakcje rodem z średniowiecza zadbała „Grupa Artystyczna Pokazy Historyczne”. Na zamkowym dziedzińcu można było m .in. przyodziać elementy zbroi, w ręku dzierżyć miecz, nadstawić głowę dla kata, zbudować zamek z klocków, "nakarmić smoka", wiązać skomplikowane wzory z lin wraz z powroźnikiem czy przygotować i zjeść tradycyjne podpłomyki.

- Kolejny sezon zaczynamy 17 kwietnia i planujemy go otworzyć z większą pompa niż w poprzednich latach. Cała impreza potoczy się wg scenariusza, w którym są m.in. rycerze, okrzyki, pochodnie, dawne tańce czy historyczny spektakl - mówi Katarzyna Kotlińska z Muzeum Miedzi.  

Fot. Dawid Stefanik

Ostatnie oblężenie XIII-wiecznego Zamku Piastowskiego w tym roku [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama