:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 6°C
powietrze B. dobre

Paczkomaty blisko Ciebie w Chojnowie – odbieraj przesyłki szybko i wygodnie

Po godzinach, Paczkomaty blisko Ciebie Chojnowie odbieraj przesyłki szybko wygodnie - zdjęcie, fotografia
Redakcja 19/09/2019 09:52

Paczkomaty na stałe wpisały się w krajobraz naszych miejscowości, a co najważniejsze powstają nowe punkty, w których szybko, sprawnie i bezpiecznie możemy odebrać bądź nadać przesyłkę. Kolejnym z nich jest paczkomat w Chojnowie na ulicy Grodzkiej 6, jaki obok innych istniejących w tej okolicy (na ulicach: Mikołaja Reja 14, Lubińskiej 5, Kilińskiego 42) jeszcze bardziej usprawnia nadawanie i odbiór paczek!

Mieszkańcy Chojnowa (cały wykaz paczkomatów pod adresem https://inpost.pl/paczkomaty-chojnow), jak i wielu innych miast, miasteczek i wsi w Polsce, doceniają to, że paczkomatów jest coraz więcej, co znacząco oszczędza czas, który trzeba by było przeznaczyć na wizytę na poczcie bądź oczekiwać kuriera. Zamiast więc stać w kolejce i czekać na swoją kolej - błyskawiczna i bardzo czytelna, zrozumiała dla każdego procedura. Mimo tego, są osoby, które nigdy nie korzystały z paczkomatów - dla nich właśnie przygotowaliśmy poniższy poradnik.

Jak nadać paczkę w paczkomacie?

To bardzo proste, a możemy to zrobić na dwa sposoby. W pierwszym z nich nadajemy paczkę bezpośrednio w paczkomacie. Wprowadzamy wszystkie dane na ekranie zgodnie z poleceniami, następnie wybieramy gabaryty paczki, podajemy numery telefonów - swój i odbiorcy, a na samym końcu wskazujemy docelowy paczkomat. Płacimy, używając karty, a po chwili otwiera się skrytka, w której umieszczamy przesyłkę. Potwierdzeniem nadania - SMS oraz mail (dla nadawcy i odbiorcy).

Innym sposobem jest nadanie paczki przy użyciu Managera Paczek. Żeby było to możliwe, musimy założyć w nim konto. Kiedy już to zrobimy, zalogujmy się do Managera Paczek (Logowanie > Manager Paczek) lub skorzystajmy z adresu https://manager.paczkomaty.pl. Przechodzimy tu do sekcji “Wyślij przesyłki”, gdzie tworzymy specjalną etykietę. Po jej wypełnieniu otrzymujemy informacje o tym, ile musimy zapłacić za nadanie przesyłki. Uiszczamy opłatę z dostępnych środków i następnie drukujemy etykietę. 

Przygotujmy paczkę, starannie ją zabezpieczając i naklejając wydrukowaną etykietę. Nadajmy ją w jednym z najbliższych paczkomatów. Jeśli w Chojnowie, to na przykład pod adresem https://inpost.pl/paczkomat-chojnow-chw04n-grodzka-paczkomaty-dolnoslaskie. Przy maszynie wystarczy tylko zeskanować numer paczki i podać kod nadania z etykiety. Jak już to zrobimy, wystarczy włożyć paczkę do skrytki. 

Jak odebrać paczkę?

Jak widać, nadawanie paczek jest proste, tak samo, jak ich odbiór. Zacznijmy jednak od początku, czyli od zakupów w sklepie internetowym, gdy przyjdzie do wyboru sposobu dostawy, zaznaczmy opcję “odbiór w paczkomacie”. Oczywiście wskażmy ten, do którego będziemy mieli najbliżej. 

Kiedy nadawca wyślę naszą przesyłkę, otrzymamy specjalny komunikat mailowy, a gdy już dotrze ona do paczkomatu - dostaniemy powiadomienie zawierające 6-cyfrowy kod odbioru. Jest niezbędny, by odebrać przesyłkę, tak samo, jak nasz numer telefonu. Na odbiór mamy 48 godzin (od otrzymania powiadomienia). Jeśli nie mamy czasu, zawsze możemy poprosić o pomoc zaufaną osobę. Co równie istotne, paczki można odbierać także za pomocą specjalnej aplikacji - InPost Mobile.

Paczkomaty - dlaczego warto z nich korzystać?

Nie ulega wątpliwości, że warto nadawać, jak i odbierać przesyłki w paczkomatach, bo dzięki nim nie jesteśmy zależni od godzin pracy poczty czy kaprysów firm kurierskich. Mamy do nich dostęp 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, bo paczkomaty nigdy nie mają wolnego. Zachęcają też oszczędności, bo paczkomaty zapewniają jedne z najniższych cen na rynku. A za sprawą możliwości śledzenia przesyłki, zawsze mamy wszystko pod pełną kontrolą.

Paczkomaty blisko Ciebie w Chojnowie – odbieraj przesyłki szybko i wygodnie komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama