:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 12°C
powietrze Dobre

Perfect gwiazdą Wielkiego Koncertu Wolności w Lubinie

Muzyka Koncerty, Perfect gwiazdą Wielkiego Koncertu Wolności Lubinie - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 28/08/2019 07:05
SIER 31
godz: 12:00

31 sierpnia w ramach obchodów upamiętniających "zbrodnię lubińską" z 1982 roku zaplanowany jest m. in. Wielki Koncert Wolności, na którym w specjalnie przygotowanej oprawie graficznej zboczymy występy kilku zespołów, w tym legendy polskiego rocka grupy Perfect. Wstęp wolny.

Widowiskowym zwieńczeniem obchodów tragicznej rocznicy jest Wielki Koncert Wolności, który rozpocznie się w hali widowiskowo-sportowej RCS o godz. 19.00. Na scenie zobaczymy lokalnych artystów oraz uczestników telewizyjnych telet show: Agnieszkę Damrych, zespół Postanowiłem Zmądrzeć (który na tę okazję przygotowuje specjalny utwór) Jessice Merstein, Jimmy Salvin Siwak oraz cover-band Raz 2 – Tribute to Maanam.

Gwoździem programu jest jedna z największych i najdłużej występujących na scenie polskiej scenie (od 1977 r.) gwiazd muzyki rockowej, zespół Perfect. Na utworach grupy, często będących wyrazem rockowego buntu wolnościowego, wychowały się już trzy pokolenia Polaków. Tysiące koncertów, dziesiątki płyty i nieustanna popularność takich hitów formacji jak „Chcemy być sobą”, „Autobiografia”, „Nie płacz Ewka”, „Niepokonani”, „Ale w koło jest wesoło” , „Kołysanka dla nieznajomej”, „Objazdowe nieme kino” czy „Idź precz” bez wątpienia nadały zespołowi miano jednej z największych ikon polskiej muzyki. 

Koncert wzbogaci specjalnie przygotowana na tą okazje oprawa graficzna, której wizualizacja pozostaje na razie tajemnicą.

Oficjalne uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 na Cmentarzu Komunalnym w Lubinie, gdzie zostaną zapalone znicze na grobach ofiar zbrodni Michała Adamowicza oraz Andrzeja Trajkowskiego. O godzinie 13 odbędzie się msza w kościele Matki Bożej Częstochowskiej. Tuż potem kwiaty zostaną złożone także pod pomnikiem Solidarności.

„Zbrodnia lubińska” należy do jednej z najsmutniejszych kart naszej historii w okresie reżimu komunistycznego. 31 sierpnia 1982 r. w celu zdławienia pokojowej manifestacji upamiętniającej rocznice „porozumień sierpniowych”, ówczesna milicja otworzyła ogień do biorących w niej udział mieszkańców miasta. W wyniku ostrzału ostrą amunicją kilkadziesiąt osób zostało rannych, a cztery poniosły śmierć.

Perfect gwiazdą Wielkiego Koncertu Wolności w Lubinie komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama