:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
powietrze Złe

Pilot serialu Przemysława Wojcieszka na ekranie Modrzejewskiej

Teatr Modrzejewskiej, Pilot serialu Przemysława Wojcieszka ekranie Modrzejewskiej - zdjęcie, fotografia
Redakcja 28/02/2019 11:32

Legnicki teatr postanowił wesprzeć promocyjnie niezależną produkcję kryminalno-politycznego serialu „Czarne Pola” w reżyserii Przemysława Wojcieszka. W środę 6 marca o godz. 18.00 na ekranie Sceny Gadzickiego wyświetlony zostanie pierwszy gotowy odcinek serialu. Będzie też okazja do spotkania z reżyserem i aktorami.

8 700 zł od 90. darczyńców i tylko 19 dni na zakończenie publicznej zbiórki. Tyle było w czwartek rano (28 lutego) na koncie drugiego odcinka serialu Przemysława Wojcieszka. Aby zbiórka wg formuły „wszystko albo nic” zakończyła się sukcesem potrzeba 30 tys. zł. Po raz kolejny legnicki teatr postanowił wesprzeć tę niezależną produkcję filmową.

W tytułowych Czarnych Polach zamordowany został dociekliwy prawnik, który zamierzał upublicznić szokujące tajemnice związane z działalnością trzęsącego okolicą kombinatu energetycznego. W tajemnicy przed przełożonymi do akcji wkracza dwóch policjantów (Mateusz Krzyk i Albert Pyśk). Porywają charyzmatycznego miejscowego proboszcza (Paweł Palcat),  który wie wszystko o wszystkich w lokalnej wspólnocie. Podczas brutalnego przesłuchania chcą go zmusić do wyjawienia tajemnicy związanej z motywem zbrodni.

Tak zaczyna się ta polityczno-kryminalna historia opowiedziana w pierwszym odcinku serialu zatytułowanym „Zdrowaś Mario”. Pilota serialu nakręcono dzięki publicznej zbiórce pieniędzy i wsparciu legnickiego teatru, którego aktorzy są głównymi bohaterami odcinka. Zdjęcia nakręcono głównie w mrocznych wnętrzach legnickiej Sceny na Nowym Świecie. Na portalu crowdfundingowym PolakPotrafi.pl trwa zbiórka pieniędzy na drugi odcinek tej produkcji pt. „Patriarcha”. Wg zamierzeń realizatorów ma być więcej powietrza (plenerów), zwiększy się także obsada, do której dołączą wrocławscy aktorzy Sylwia Boroń i Wiesław Cichy (aktualnie gra w legnickim spektaklu „Popiół i diament – zagadka nieśmiertelności”).

 - Wykorzystujemy konwencję serialu kryminalnego, aby w sposób wielowątkowy opowiedzieć o dzisiejszej Polsce. Z jednej strony opowiadamy wciągającą historię, z drugiej – z pasją dokumentalistów i historiografów rozbieramy na części pierwsze Polskę w trakcie politycznego i społecznego przesilenia. Serial fabularny jest jedyną formą, która pozwoli nam tego dokonać w sposób złożony i dogłębny. Chcemy nie tylko rozrywki, ale też prawdziwego portretu Polski i Polaków w czasach rządów populistycznej prawicy. Robimy serial, którego nie ma odwagi zrobić nikt inny i robimy go dobrze. Uda nam się tylko wtedy, kiedy będziecie częścią naszego teamu! – głosi deklaracja pomysłodawcy Przemysława Wojcieszka zamieszczona na PolakPotrafi.pl.

Zbiórka pieniędzy ruszyła 1 lutego. Osoby, które wesprą projekt mogą liczyć na bonusy tym cenniejsze, im bardziej hojny jest darczyńca. Jakie? Wystarczy zajrzeć na portal zbiórki.

Reżyserem serialu „Czarne Pola” jest Przemysław Wojcieszek, wrocławski twórca filmowy i teatralny, laureat Paszportu Polityki (2005), od lat tworzący także na legnickiej scenie. W dorobku ma m.in. takie filmy jak: „Zabij ich wszystkich”, „Głośniej od bomb”, „W dół kolorowym wzgórzem”, „Doskonałe popołudnie”, „Sekret”, „Knives out”. Legnickim teatromanom znany z tak głośnych spektakli jak „Made in Poland” „Osobisty Jezus” i „Hymn narodowy”.

Na bezpłatną projekcję pilota serialu legnicki teatr zaprasza na Scenę Gadzickiego wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć tę niezależną produkcję filmową. Po projekcji będzie okazja do spotkania z reżyserem oraz aktorami, którzy występują w serialu. Bezpłatne wejściówki odebrać będzie można w kasie biletowej legnickiego teatru (tel. 76 72 33 505).

Produkcję drugiego odcinka serialu można wesprzeć TUTAJ.

Grzegorz Żurawiński

Reklama

Pilot serialu Przemysława Wojcieszka na ekranie Modrzejewskiej komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama