:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 11°C
powietrze Złe

PiS rusza z kampanią wyborczą w okręgu i zapowiada zwycięstwo

Wydarzenia, rusza kampanią wyborczą okręgu zapowiada zwycięstwo - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 22/08/2019 17:02

W środę kampanię wyborczą w okręgu legnicko-jeleniogórskim oficjalnie rozpoczęła Koalicja Obywatelska. W czwartek wystartowało Prawo i Sprawiedliwość.

Kandydaci PiS do parlamentu spotkali się z dziennikarzami na konferencji prasowej, którą urządzili na pl. Słowiańskim w Legnicy. Wyborcza drużyna rządzącej partii była mocno osłabiona, bo przed gmachem starostwa powiatowego zabrakło lidera listy, wiceprezesa partii Adama Lipińskiego, a także innych pewniaków do mandatu: marszałek Sejmu Elżbiety Witek i wiceszefowej MEN Marzeny Machałek.

W takiej sytuacji kampanię PiS w regionie „otworzyły” legnickie parlamentarzystki – ubiegająca się o trzecią kadencję senator Dorota Czudowska oraz walcząca o reelekcję z szóstego miejsca na liście posłanka Ewa Szymańska.

W 2015 r. PiS w okręgu legnicko-jeleniogórskim zdobył sześć z dwunastu sejmowych mandatów. Celem minimum na październikowe wybory jest utrzymanie stanu posiadania.

 

Reklama

PiS rusza z kampanią wyborczą w okręgu i zapowiada zwycięstwo komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama