:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 4°C
powietrze Dobre

Plejada legend rocka zagrała na Rock Fest

Muzyka Koncerty, Plejada legend rocka zagrała - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 29/04/2019 10:01

Na 7. edycji wałbrzyskiego Rock Fest zagrały cztery formacje, które pisały historię polskiego rocka, a mowa tutaj o takich legendach scenicznych, jak: Sztywny Pal Azji, Kobranocka, Kasia Nosowska i Róże Europy.

Kultowa rockowa muzyka przyciągnęła około tysiąca ludzi z całego województwa, w tym także legniczan. Koncert rozpoczęły Opiłki. Następnie na scenie pojawiła się pierwsza z gwiazd, niezwykle rytmiczny Sztywny Pal Azji. Zespół wykonał swoje największe hity, śpiewając m.in. o "Wieży radości, wieży samotności", miłosnych przeżyciach w "Łożu w kolorze czerwonym", a wiele tekstów kojarzone z rockandrollową muzyką buntu m.in. "Nieprzemakalni" - czyli "jesteśmy normalni", swoje zakończenie znalazło w refleksyjnym tekście wyśpiewanym na koniec "Nie wolno wznosić się za wysoko" (Nasze reggae).

Porywającego ducha buntowniczego rocka ubrała w mocny wrzask gitar i kontynuowała Kobranocka. Międzypokoleniowa publika ścierała gardła śpiewając m.in. "Wy kłamiecie aby kupić nas, sprzedajecie nasz bezcenny czas, wciąż myślicie, że to tylko tłum, zabraniacie dźwięków wszystkich strun". Zespół zagrał także klika utworów z najnowszej płyty, w której Kobra dalej nie odpuszcza krytyki rzeczywistości jak np. "Hejter" - "Podły hejterze, wiem skąd się w tobie bierze te nienawiść, jesteś zbyt słaby, żeby się cieszyć kiedy sukcesy odnoszą inni, bowiem są winni, że ci się mało w życiu udało, w rzeczywistości wszystkim zazdrościsz". W artystycznych komentarzach Kobry znała się również bezpośrednia dedykacja dla ojca Tadeusza, dla którego wykonano utwór "Rozgrzeszenia nie chcą mi dać". Ponieważ Kobranckę fani rocka "kochają jak Irlandię", to nie mogło się obyć bez bisu zakończonego na tej kultowej balladzie. 

Następnie na scenie pojawiła się jedyna dama wieczoru Kasia Nosowska.  Artystka koncert poświęciła swojej najnowszej płycie "Basta", którą Nosowska nazwała swoim najważniejszym albumem. Było alternatywnie, nieco intymniej, bardziej spokojnie muzycznie, lecz niezwykle porywająco emocjonalnie dla miłośników gatunku.

Imprezę zwieńczyły wciąż będące w świetnej formie Róże Europy. Znów było rockandrollowo, skocznie, dynamicznie i krzykliwie. W końcu jak to "dzieci kwiaty", śpiewali o tym co dla nich ważne i bliskie: wolności, moralności, przyjaźni, stosunkach z dziewczynami, czy miłości do marihuany "W mojej kamienicy trzy dni temu w piwnicy, ze szczurami zatańczyły zwłoki przyjacielu, nie dotykaj heroiny to nie dla nas, bo dla nas liczy się tylko marihuana". Cały koncert Róże Europy zakończyły piosenką dla nich wyjątkową, otwierającą ich pierwszy album "Stańcie przed lustrami" i wciąż wykorzystaną przy różnych okazjach (m.in. w kinematografii), czyli "Mamy dla was kamienie". Na pożganie Rock Festu, istnego muzycznego wehikułu czas, zaśpiewano więc: I eksploduje moje serce, i ciągle, ciągle jeszcze więcej, nigdy dosyć rewolucji, wyżej, wyżej, wyżej, wyżej, w górę ręce (...)". Jak było widać na koncercie, klasyczny rock ma się dobrze, wciąż porywa tłumy i tylko szkoda, że nie ma takich imprez w Legnicy. 

Fot. Dawid Stefanik

Plejada legend rocka zagrała na Rock Fest komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama