:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 5°C
powietrze Dobre

Pod Legnicą otwarto najnowocześniejsze centrum Amazona w Europie [ZDJĘCIA]

Gospodarka, Legnicą otwarto najnowocześniejsze centrum Amazona Europie [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 05/11/2019 16:35

Od września w Okmianach prace rozpoczęło pierwsze centrum przepływowe Amazona w Polsce, które jest najnowocześniejszą placówką światowego giganta w Europie. Zatrudnienie znalazło tam kilkaset osób, jednak dalej jest wiele wakatów.


Amazon w Polsce działa od 2014 r. Po uruchomieniu we wrześniu br. dwóch nowych centrów w Okmianach i Pawłowicach (k. Łodzi) firma posiada łącznie 7 magazynów w kraju, w tym 3 na Dolnym Śląsku.

Obiekt w Okmianach jest pierwszym centrum przepływowym Amozna w Polsce, którego głównym zadaniem jest organizacja przepływu towarów między przedsiębiorcami a centrami logistycznymi w całej Europie. Przez halę docelowo ma przepływać nawet milion produktów dziennie. Centrum jest najnowocześniejszym oddziałem Amazona w Europie wyposażonym w roboty paletyzujące i świetnie wyposażone stacje dla pracowników.

Sam budynek zajmuje powierzchnie 60 000 mkw, co można wielkością porównać do ośmiu stadionów piłkarskich. Obiekt jest też przyjazny dla środowiska. W całości wyposażony został w ekologiczne żarówki LED, a na dachu zamontowano 30 świetlików o powierzchni ponad 100 m. Firma w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu wspiera również m. in. biblioteki w Krzywej i Legnicy.

W Amazonie w Okmianach pracę znalazło obecnie kilkaset pracowników, choć docelowo zatrudnienie ma osiągnąć co najmniej tysiąc osób na różnych stanowiskach, w tym licznych inżynieryjnych.

Firma kusi wynagrodzeniem od 20 zł za godzinę brutto, premiami o wysokości do 15 proc. miesięcznie (w tym 8 proc. za frekwencję indywidualną i 7 proc. za produktywność zespołu), prywatną opieką zdrowotną, bezpłatnym transportem do pracy na wybranych trasach oraz obiadami za złotówkę. Dodatkowo, w ramach programu "Postaw na Swój Rozwój" firma pokrywa nawet 95 proc. kosztów dokształcanie się pracowników. 

FOT. ANDRZEJ TRZECIAK

Pod Legnicą otwarto najnowocześniejsze centrum Amazona w Europie [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama