:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 4°C
powietrze Dobre

Podwyżek w MOPS na razie nie będzie. Radni PiS i PO przepraszają

Samorząd, Podwyżek razie będzie Radni przepraszają - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 25/02/2019 14:19

Zgodnie z uchwałą rady miejskiej pensje pracownic Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legnicy od stycznia powinny być wyższe o średnio 130 zł. Niestety. Na podwyżkę będą musiały jeszcze poczekać.

W grudniu na wniosek klubu Prawa i Sprawiedliwości rada miejska przyjęła (głosami PiS i PO) korektę budżetu na mocy której na podwyżki pracownic MOPS-u zostało zapisane ponad 800 tys. zł. Tyle że mamy koniec lutego, a wypłaty w pomocy społecznej nawet nie drgnęły. O sprawie na naszym portalu już pisaliśmy (TUTAJ).

Na poniedziałkowej sesji radni PiS dociekali dlaczego prezydent Tadeusz Krzakowski nie realizuje uchwały. Gospodarz miasta na to tylko czekał, bo rzucił na stół mocne karty. Okazało się bowiem, że radni źle napisali uchwałę.

- Uchwała w takiej formie wyłącza z podwyżek 160 pracownic – m.in. złobków. Chyba nie taka była intencja inicjatorów podwyżki. Czy teraz dyrektor MOPS ma ją wypłacić części załogi? - pytał prezydent.

- Nie było naszą intencją dzielić załogę MOPS-u. To zwykła pomyłka, za którą przepraszamy – bił się w pierś przewodniczący klubu PiS, Arkadiusz Baranowski.

Z kolei radny Maciej Kupaj zarzucił prezydentowi brak dobrej woli. - Prezydent dobrze wiedział o pomyłce już w styczniu i już na sesji w tym miesiącu mogliśmy uchwałę naprawić! - zauważył radny PO.

Co dalej z podwyżkami w pomocy społecznej? Póki co zostają wstrzymane, bo żeby otrzymali je wszyscy pracownicy, konieczna jest korekta budżetu miasta. A z inicjatywą uchwałodawczą w tym zakresie wyjść może wyłącznie prezydent. Krzakowski na poniedziałkowej sesji zadeklarował, że z taką wyjdzie. Prawdopodobnie w marcu.

Podwyżek w MOPS na razie nie będzie. Radni PiS i PO przepraszają komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-02-25 15:40:34

  No i bardzo dobrze!

 • Gość - niezalogowany 2019-02-25 15:49:37

  Słusznie

 • gość 2019-02-25 17:42:51

  Kolejny popis aroganicji pana Kupaja. Wali babola a póżnie ma pretencji że ktoś nie chce za niego poprawiać.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-25 19:51:56

  Kolejny triumf prezydenta nad znienawidzina grupa podleglych pracownikow. Co to za pracodawca, ktory cieszy się że podlegli mu pracownicy nie zarabiają godnie. Prawda jest oczywista- aby komus dać trzeba sobie i swoim klakierom ująć

 • Gość - niezalogowany 2019-02-25 23:55:01

  Jak to czytam przypomina mi sie wyliczanka sprzed lat ,,a dziad wiedział, nie powiedzial a to bylo tak....."--i tu was mam. Nie da sie przechytrzyc chytrego.

 • gość 2019-02-27 23:05:42

  Nikt nie wali babola, zwykła ludzka pomyła. Prezydent chyba z wieku jest zgryźliwy bo dobrze wiedział o pomyłce i można było ją naprawić a tak nawiasem to była uchwała Baranowskiego a nie Kupaja

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama