:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 4°C
powietrze Dobre

Poetycko i muzycznie - wieczór autorski Stupnickiego

Książki i publikacje, Poetycko muzycznie wieczór autorski Stupnickiego - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 07/05/2019 14:06
MAJ 10
godz: 18:00

W piątek (10 maja) w LBP odbędzie się wieczór autorski związany z promocją nowego tomiku poezji Tadeusza Stupnickiego pt. "Cz z łzy". Wiersze doczekają się prezentacji w różnych wykonaniach, w tym muzycznych, za co odpowiadają liderki multiinstrumentalnego zespołu Huraban prezentującego barwny gatunek world music.

"Cz z łzy" stanowi drugi tomik poezji, który wyszedł spod pióra Tadeusza Stupnickiego. Autor niegdyś zawodowo zajmował się badaniem brutalnej i ciemnej strony świata. Równocześnie w duszy wrażliwego i spostrzegawczego Stupnickiego drzemały przemyślenia związane z naturą człowieka, oraz poszukiwaniem sensu w życiu. Ujrzały one po latach światło dzienne w poetyckiej formie.

- Dzieło faceta, z tych po przejściach i z przeszłością, z poranioną duszą, który - bawiąc się słowami, ich wieloznacznością i kompozycją - nie tyle odsłania, co skrywa przed światem ból istnienia. Człowieka, który na co dzień toczy bezwzględne zawodowe boje na kodeksy, paragrafy i kazusy, po czym z najwyższą delikatnością tka wiersze z poczucia przemijania i samotności - napisał o tomiku doświadczony dziennikarz i publicysta, a zarazem przyjaciel autora, Grzegorz Żurawiński.

Wiersze zawarte w tomiku zaprezentują słuchaczom Andrzej Czerwiak, Krystyna Zajko-Minkiewicz,  Marta Wawruszczak, oraz sam autor. Za muzyczną oprawę odpowiadają związane z zespołem Huraban artystki Hanna Włodarczyk (gitara), Monika Zapaśnik (śpiew), a także Zuzanna Włodarczyk (skrzypce). Usłyszeć będzie można m.in. premierowe wykonanie utworu "Do Anioła" powstałego w oparciu o wiersz z tomiku  "Cz z łzy", do którego muzykę skomponowała Hanna Włodarczyk. Wieczór poprowadzi Grzegorz Żurawiński.

10 maja, godz. 18.00, Miejska Biblioteka Publiczna (Piastowska 22). Wstęp wolny.

Poetycko i muzycznie - wieczór autorski Stupnickiego komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama