:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 11°C
powietrze Złe

Pogranicznicy z Legnicy na tropie nielegalnie pracujących Ukraińców

Wydarzenia, Pogranicznicy Legnicy tropie nielegalnie pracujących Ukraińców - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 23/08/2019 12:37

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Legnicy skontrolowali pracujących na budowie obywateli Ukrainy. Czterech z nich pracowało niezgodnie z przepisami.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Legnicy zakończyli kontrolę legalności zatrudnienia w jednej z małopolskich firm, która powierzyła pracę obywatelom Ukrainy przy pracach remontowych w jednej z miejscowości w gminie Kostomłoty.

- Okazało się, że czterech obywateli Ukrainy w wieku 23-55 lat wykonywało pracę na budowie niezgodnie z obowiązującymi przepisami tzn. nie posiadali zezwoleń na wykonywanie pracy, natomiast przedsiębiorca nie zatroszczył się, aby praca cudzoziemców w Polsce była legalna – mówi mjr Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Za niezgodne z prawem wykonywanie pracy każdy z cudzoziemców ukarany został mandatem karnym w wysokości 500 zł. Dodatkowo zobowiązani zostali do wyjazdu z Polski w określonym terminie oraz otrzymali roczny zakaz ponownego wjazdu na terytorium Polski i innych państw Schengen. Wobec pracodawcy skierowany zostanie wniosek do sądu o ukaranie. Grozi mu wysoka kara grzywny, nawet 30 tys. zł.

Reklama

Pogranicznicy z Legnicy na tropie nielegalnie pracujących Ukraińców komentarze opinie

 • gość 2019-08-23 15:16:22

  Ale sukces -rzygać się chce

 • gość 2019-08-24 09:39:43

  W Polsce brakuje rąk do pracy. Takie działania organów państwowych to sabotaż.

 • gość 2019-08-24 11:37:42

  Bardzo dobrze, należą się gratulacje i podziękowania dla straży granicznej. Oby więcej takich udanych akcji.

 • gość 2019-08-24 11:42:07

  W sumie to zabierają Polakom pracę ci ukraińcy. Niech wracają do siebie walczyć z Rosją.

 • Gośćyyy - niezalogowany 2019-08-24 18:28:57

  Bardzo dobrze, jak ktoś chce zatrudniać cudzoziemców niech robi to legalnie

 • Gość - niezalogowany 2019-08-27 11:36:02

  A ile Ukrainek robi na czarno jako panie do uciech cielesnych legnicka policja je chroni zamiast paszly wond,ciekawe czy za kasę czy za usługi .Układy ukladziki Polki razem z Ukraińskimi dziewkami na jednym jadą wozie i nawet jest diva z policyjnej rodziny .Cóż na układy niema rady pracuje jako prostytutka i dwujke dzieci wychowuje a gdzie służby odpowiedzialne też się zabawiają zamiast obowiazku dopelnic więc uważam że pogranicznicy zrobili zajebista robotę .
  Zyczliwa

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama