:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 7°C
powietrze Dobre

Policjanci gonili ul. Jaworzyńską pijanego kierowcę Golfa z długą listą grzechów

Komunikaty Policji, Policjanci gonili Jaworzyńską pijanego kierowcę Golfa długą listą grzechów - zdjęcie, fotografia
Mateusz Bensz 25/06/2019 10:24

Mężczyzna uciekał przed funkcjonariuszami przez kilkadziesiąt kilometrów. Gdy już został złapany, okazało się, że był pijany oraz poszukiwany przez prokuraturę, a dodatkowo posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W sobotę około godz. 23 przy zjeździe z autostrady na ul. Jaworzyńskiej policjanci zauważyli Volkswagena Golfa, który poruszał się bez świateł. Gdy chcieli zatrzymać pojazd do kontroli, jego kierowca gwałtownie przyspieszył i ruszył autostradą w kierunku na Zgorzelec.

- Nasi funkcjonariusze jadący oznakowanym radiowozem podjęli pościg za uciekającym mężczyzną. Kierujący Golfem mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie chciał się zatrzymać. Po kilku kilometrach zjechał z autostrady na drogę S3 i poruszał się w kierunku Jeleniej Góry – informuje  mł. asp. Jagoda Ekiert z zespołu prasowego legnickiej komendy policji.

Kierowca ostatecznie musiał się zatrzymać kilkanaście kilometrów dalej z uwagi na awarię silnika. Postanowił uciekać pieszo, ale dosyć szybko został zatrzymany i obezwładniony.

- 41-latek posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz był poszukiwany przez prokuraturę. Dodatkowo badanie alkomatem wykazało, że w wydychanym powietrzu miał 1.5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – dodaje Ekiert.

Mężczyzna odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli oraz prowadzenie pod wpływem alkoholu, a także niezastosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi mu do5 lat pozbawienia wolności oraz 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci gonili ul. Jaworzyńską pijanego kierowcę Golfa z długą listą grzechów komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama