:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 6°C
powietrze Dobre

Policjanci ostrzegają przed oszustami wyłudzającymi kody BLIK w internecie

Komunikaty Policji, Policjanci ostrzegają przed oszustami wyłudzającymi internecie - zdjęcie, fotografia
Mateusz Bensz 16/07/2019 11:21

Legniccy policjanci ostrzegają przed oszustami wykorzystującymi kod BLIK. W ostatnim czasie do funkcjonariuszy dociera coraz więcej informacji o tego typu przestępstwach. Naciągacze włamują się na konta ofiar na portalach społecznościowych i od znajomych próbują pożyczać pieniądze.

Oszuści posługują się coraz nowymi metodami. Jedną z nich jest wyłudzanie pieniędzy poprzez kod BLIK ofiary.

- Przestępcy włamują się na konto na portalu społecznościowym po czym od znajomych ofiary próbują pożyczyć pieniądze. Piszą, że stoją np. przy kasie i zapomnieli portfela. Proszą o kod blik, dzięki któremu można wypłacić gotówkę z bankomatu – informuje st. sierż. Anna Tersa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Ofiarą takiego oszustwa można paść również biorąc udział w aukcjach internetowych. Oszuści zamiast numeru konta również proszą o kod BLIK i dzięki niemu wypłacają pieniądze bez wiedzy ofiary tego przestępstwa. Najczęściej w takich przypadkach poszkodowani nie mają świadomości, że za pomocą tego kodu można wypłacić pieniądze.

Legniccy policjanci apelują o nie przekazywanie kodu BLIK, a jeśli już musimy to zrobić to należy się upewnić, że za próbą pomocy nie kryją się oszuści. Wystarczy czasem zadzwonić i być czujnym robiąc zakupy w Internecie.

Policjanci ostrzegają przed oszustami wyłudzającymi kody BLIK w internecie komentarze opinie

  • gość 2019-07-17 12:23:57

    Można też włączyć opcję każdorazowego potwierdzania w telefonie operacji wykonywanych za pomocą BLIK

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie

Kalendarz

Najbliższe imprezy
Reklama
 Reklama