:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 6°C
powietrze Umiarkowane

„Policjant” z Warszawy zatrzymany przez prawdziwych policjantów

Wydarzenia, „Policjant” Warszawy zatrzymany przez prawdziwych policjantów - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 21/10/2019 09:52

Funkcjonariusze z Wydziału Do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w zatrzymali kolejną osobę, która działając metodą „na policjanta” dopuściła się wyłudzeń pieniędzy. 34-letni mieszkaniec Warszawy zakupił dokumentację bankową oraz dane dostępowe do konta bankowego, na które wpływały pieniądze od pokrzywdzonej legniczanki.

W marcu br. do legnickiej komendy zgłosiła się 67- letnia mieszkanka Legnicy, która poinformowała policjantów, że padła ofiarą oszustwa. Do kobiety na numer stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za Andrzeja Stępień - funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji.

W rozmowie telefonicznej rzekomy policjant powiedział legniczance, że prowadzi sprawę zmierzającą do rozbicia grupy hakerów dokonujących kradzieży pieniędzy z kont bankowych. Kontynuując rozmowę poinformował ją, że jej konto jest zagrożone i polecił jej otworzyć nowy rachunek bankowy i przelać tam swoje oszczędności oraz przekazać na potrzeby akcji dane dostępowe do rachunku.

Zgodnie z instruktażem, kobieta założyła nowy rachunek bankowy. Następnie przelała oszczędności w kwocie 150 tys. zł i podała na wskazanego maila, wszystkie dane dostępowe do konta. Zachłanny oszustw po chwili ponownie zadzwonił do kobiety, aby zwiększyła limit przelewów w swoim banku.

Legniczanka zgodnie z podanymi instrukcjami od rzekomego funkcjonariusza, udała się do placówki banku. Dopiero w rozmowie z pracownikiem banku, kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. 67-latka dokładnie znała metody oszustów, słyszała o nich z mediów, ale nigdy nie sądziła, że to może ją spotkać. Kobieta wiedziała, że policja przestrzega przez tego typu oszustwami, ale jak twierdziła sprawca wydał jej się bardzo wiarygodny.

Funkcjonariusze z Legnicy ustalili kolejną osobę, posiadającą związek z tym oszustwem. Kolejnym podejrzanym, okazał się być 34-letni mieszkaniec Warszawy. Legniccy policjanci ustalili również, że poszukiwany przez nich mężczyzna przebywa obecnie w areszcie śledczym, gdyż został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Namysłowa, także do prowadzonego postępowania oszustw metodą na „policjanta”.

Zatrzymanego mężczyznę w minioną środę przewieziono do legnickiej komendy, gdzie prokurator przedstawił mu kolejne zarzuty dot. oszustw. Sąd Rejonowy w Legnicy na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy zastosował wobec 34- latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

„Policjant” z Warszawy zatrzymany przez prawdziwych policjantów komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama