:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz -3°C

"Policjant" zabrał pieniądze 85-letniej seniorce z Legnicy

Komunikaty Policji, Policjant zabrał pieniądze letniej seniorce Legnicy - zdjęcie, fotografia
Mateusz Bensz 30/07/2019 10:46

36 tys. zł straciła 85-letnia legniczanka oszukana tzw. metodą na policjanta. Seniorka była przekonana, że bierze udział w policyjnej akcji, w której pomoże w zatrzymaniu fałszerzy pieniędzy.

W poniedziałek do kobiety zadzwonił mężczyzna przedstawiający się jako policjant Patryk Kołodziej.

- Oszust znał imię i nazwisko kobiety. Pytał o jej emeryturę i dodał, że listonosze przynoszą seniorom fałszywe pieniądze. Oznajmił, że chce sprawdzić autentyczność gotówki, jaką seniorka ma w domu i w tym celu zaraz pojawi się u niej inny policjant – opisuje st. sierż. Anna Tersa z legnickiej policji.

W trakcie rozmowy 85-latka chciała się rozłączyć i zadzwonić do córki, ale fałszywy policjant nie pozwolił jej na to i tak ją zmanipulował, że ta otworzyła drzwi mężczyźnie, który przyszedł po pieniądze.

- Seniorka początkowo nie chciała otworzyć, ale uległa presji oszustów i przekazała młodemu mężczyźnie 36 ty. zł. Rzekomy policjant zapewniał, że za godzinę oszczędności wrócą do właścicielki. Gdy tak się nie stało kobieta w końcu zadzwoniła do córki – dodaje Tersa.

Wtedy legniczanka zorientowała się, że padła ofiarą oszustów. Prawdziwi funkcjonariusze legnickiej policji po raz kolejny apelują o zachowanie ostrożności. Przypominają, że o żadnej ze swoich akcji nie informują przez telefon i nigdy od mieszkańców nie biorą pieniędzy do swoich działań.

"Policjant" zabrał pieniądze 85-letniej seniorce z Legnicy komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama