:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 10°C
powietrze Umiarkowane

Policyjny patrol interweniował na jam session w teatralnej kawiarni

Wydarzenia, Policyjny patrol interweniował session teatralnej kawiarni - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 14/06/2019 10:41

W czwartkowy wieczór w teatralnej Art Cafe Modjeska przygotowano kolejny koncert z cyklu otwartego jam session. Wydarzenie wpisujące się w zamysł ożywienia życia kulturalnego Legnicy, nie spodobało się najwidoczniej jednemu z mieszkańców rynku, który na imprezę nasłał policję.

- Okolicznym mieszkańcom nie spodobała się muzyka dochodząca z otwartych na oścież drzwi teatru i grupka ludzi przed teatrem rozmawiająca o sztuce. Sytuacja (prawie) jak w 2004 roku, na zakończenie Pierwszego Wielkiego Zjazdu Legniczan. 15 lat temu i NIC się nie zmieniło. Wtedy następnego dnia rano policja oskarżyła mnie o....podpalenie radiowozu. Dzisiaj na pewno niczego nie podpaliłem. A "miłościwie nam panujący" od 17 lat prezydent Krzakowski śpi pewnie teraz spokojnie i śni "o ożywianiu Rynku w Legnicy" i o tym, że "Legnica zawsze po drodze". O czym nie omieszka opowiedzieć jutro gościom na otwarciu Satyrykonu. Jak to Legnica otwarta jest na wszystko. Otwarta. Do 22.00 - napisał tuż po zajściu na swoim profilu na Facebooku oburzony  dyrektor Teatru im. Heleny Modrzejewskiej, Jacek Głomb.

Do interwencji policji doszło przed godz. 23. Cała sprawa zakończyła się na pouczeniu szefa kawiarni przez funkcjonariuszy a jam session nie zostało przerwane.  

- Policjanci byli mili w obyciu. Zobaczyli, że na miejscu ludzie grzecznie rozmawiali o sztuce, było tutaj ciszej, niż w okolicznych ogródkach barowych. Zostaliśmy poproszeni o zamkniecie okien od teatru i to zrobiliśmy - tłumaczy Tomasz Turketti z  Art Cafe Modjeska.

Jak widać, spór między mieszkańcami centrum miasta a właścicielami lokali trwa w najlepsze. Goście pubów niejednokrotnie już bywali atakowani przez lokatorów, którzy z okien rzucali m.in. jajkami i reklamówkami z wodą. Regularnie też alarmują policję o zakłócaniu ciszy nocnej w rynku.

Reklama

Policyjny patrol interweniował na jam session w teatralnej kawiarni komentarze opinie

 • gość 2019-06-14 11:22:46

  Wyprowadźcie się z rynku do buszu tam będziecie mieli spokój!

 • gość 2019-06-14 11:24:10

  Proponuję sprzedać mieszkanie w centrum Legnicy a za te pieniądze kupić dom na wsi. Spokojnie wystarczy i nawet jeszcze zostanie.

 • gość 2019-06-14 11:33:06

  Dobrze grali!
  Super pomysł, nie ma takich spotkań i wydarzeń w Legnicy jak to wczorajsze i...
  byłoby wielką stratą jakby ich więcej nie było. Trzymajcie się i róbcie swoje!

 • Gość - niezalogowany 2019-06-14 14:19:35

  Takie są uroki mieszkania w rynku.

 • gość 2019-06-14 18:35:42

  Przecież to już jak prawie miasto emeryckie. Wszystko zablokowane, nawet ruch uliczny. kto ma za co spada z Legnicy.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-14 19:01:55

  Alw obiektywnie patrząc to ludzie czyli klienci pubów itd. drą tam mordy po wypisciu kilku piw
  Zatem wcale nie jest tak spokojnie i mieszkańcyv sę irytują

 • gość 2019-06-14 19:59:34

  znam parę, która kupiła mieszkanie w blokach w centrum (kupili za niższą cenę i poprzedni właściciel uprzedzał, że w nocy bywa głośno, młodzi kupili taniej i wiem, ze teraz są wśród tych, którzy walczą o ciszę i zamknięcie knajp

 • gość 2019-06-15 11:12:36

  Sami emereryci i renciscci tam mieszkają. Nie czarujmy się, Legnica to stare miasto i same takie mohery będą ciągle wołać policje bo im ets za głośno. Nie podoba sie? to zamknąć okna, włożyć stopery do uszu i po sprawie lub wyprowadzić się na obrzeża miasta i nie będą narzekać!

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama