:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 1°C
powietrze Umiarkowane

Półmaraton i legnicka dziesiątka czyli niedzielne święto biegania

Inne sporty, Półmaraton legnicka dziesiątka czyli niedzielne święto biegania - zdjęcie, fotografia
Marzena Machniak 04/10/2019 09:14

Święto biegania Legnicy tuż, tuż. W ramach wydarzenia legnicki OSIR przygotuje półmaraton ulicami miasta oraz legnicką dziesiątkę. Do półmaratonu, który jest organizowany po raz ósmy zgłosiło się już ponad 700 osób. W obu kategoriach biegacze mają szansę na wygranie nagród pieniężnych.

Limit uczestników to 999 osób. Obecnie lista startowa liczy 700 zawodniczek i zawodników. Zapisy elektroniczne dobiegły już końca, ale to nie oznacza, że nie będzie można wziąć udziału w biegu.

- Można się jeszcze zapisać w dniu imprezy, czyli 6 października w niedzielę między godz. 7:00 a 9:00 lub w sobotę w biurze OSIR między godziną 16:00 a 18:00. Start półmaratonu zaplanowaliśmy na 10.00 na Placu Meislera przy kościele Mariackim. W tym roku biegniemy ulicami miasta – Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego, Piłsudskiego do końca do ulicy Sudeckiej. Potem robimy nawrót i wracamy ulicą Piłsudskiego. Wbiegając w ulicę Jordana i biegniemy do parku, gdzie będzie meta na dystans 10 km i dla półmaratonu. Dystans 10 km to jedno okrążenie, a na półmaraton to dwa okrążenia – informuje Edyta Kalarus z legnickiego OSiR – u.

Biegacze w kategorii open powalczą o nagrody pieniężne w obu kategoriach zarówno dla pań, jak i dla panów.

- W pozostałych kategoriach wiekowych będą statuetki, ale warto podkreślić, że będą to statuetki ekologiczne. Przyłączyliśmy się do akcji „Zrywam z plastikiem”. Poza ekologicznymi statuetkami, na trasie będziemy wręczać napoje w papierowych kubeczka – podkreśla Edyta Kalarus.

Impreza ma też charakter charytatywny. - Wspieramy wolontariat i z grupą „Biegam – pomagam” będziemy zbierać pieniądze na rehabilitację Mateusza Walerowicza – dodaje Edyta Kalarus.

Półmaraton i legnicka dziesiątka czyli niedzielne święto biegania komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama