:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 11°C
powietrze Złe

Posłanka Szymańska: „Tu nie chodzi o kopalnię, tylko o kopanie PiS”

Wydarzenia, Posłanka Szymańska „Tu chodzi kopalnię tylko kopanie PiS” - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 10/10/2019 13:04

Na początku przyszłego tygodnia, już po wyborach, Sejm (w starym składzie) zajmie się projektem zmian w ustawie Prawo geologiczne i górnicze. Wg opozycji umożliwią one rządowi budowę odkrywkowej kopalni węgla brunatnego pod Legnicą. Legnicka posłanka PiS Ewa Szymańska zarzeka się, że to nieprawda.

Pod kontrowersyjnym projektem podpisała się grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości – w tym Ewa Szymańska. Parlamentarzystka nie ma jednak sobie nic do zarzucenia, a doniesienia o groźbie odkrywki pod Legnicą określa „fake newsami”.

- Przecież przed 10 laty sama protestowałam przeciwko budowie kopalni węgla brunatnego w naszym regionie! - irytuje się posłanka Ewa Szymańska.

Podpisałam się pod projektem, który ma uregulować sprawy związane z już istniejącymi kopalniami oraz przepisy dot. polityk energetycznej państwa. Niestety, opozycja wykorzystuje to politycznie. Projekt leży w Sejmie od września, a został wyciągnięty kilka dni przed wyborami. Przypadek? Tu nie chodzi o kopalnię, tylko o kopanie PiS. PiS nie ma w swoim programie budowy odkywki pod Legnicą! – dodaje Szymańska.

Reklama

Posłanka Szymańska: „Tu nie chodzi o kopalnię, tylko o kopanie PiS” komentarze opinie

 • gość 2019-10-10 13:41:00

  Czarowanie i opowiadanie, że nie ma szans na odkrywkę pod Legnicą jest tylko zaklinaniem rzeczywistości. Projekt daje możliwość ministrowi, żeby podjął taką decyzję. Jeśli ją podejmie, to nikt nic nie będzie miał do gadania. Pani poseł po porstu boi sie o utratę głosów w niedzielę i zapewnia, że nic sie nie stanie. Jeśli tak jest jak mówi pani Poseł to powinna zagłosować przeciw zminanom, które sama zaproponowała podpisująć sie pod projektem.

 • gość 2019-10-10 17:29:58

  Tonący brzytwy chwyta się brzytwy. Kropiwnicki myśli, że mamy krótką pamięć. Przecież to jego rząd snuł wizje kopalni odkrywkowej, co zakończyło się słynnym na cała Polskę referendum. Teraz kiedy wszyscy nastawiają się na wykorzystywanie energii słonecznej, Kropiwnicki wyciąga trupa z szafy. Nie zorientował się, że sięga do własnej szafy. Kompromitacja do kwadratu.

 • gość 2019-10-11 00:43:14

  Jak ktoś chwyta się brzytwy, to straci nie tylko paluszki. Pójdzie po prostu na dno.

 • gość 2019-10-11 17:21:19

  Pani Ewa Szymańska 10 lat temu głosowała przeciwko odkrywce bo rządziła Partia PO a teraz jak rządzi PiS to już można kopalnię otwierać bo to samo dobro. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia Pani Ewo Szymańska.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama