:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 5°C
powietrze Dobre

Praktyki, nauka i od razu praca - pilotażowy program w legnickiej PWSZ

PWSZ, Praktyki nauka praca pilotażowy program legnickiej - zdjęcie, fotografia
Marzena Machniak 01/11/2019 10:00

Odbyli roczny kurs, ucząc się na PWSZ i mając praktyki w firmach z Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, niektórzy z nich od razu dostali pracę – taki projekt pod patronatem LSSE prowadziła Państwowa Wyższa szkoła Zawodowa im. Witelona. Był to pilotażowy program, w którym wzięło udział 20 osób. 

PWSZ im. Witelona w Legnicy podsumowała działania pod hasłem „Innowacyjny program kształcenia dla branży motoryzacyjnej”. Projekt trwał rok i odbył się  pod patronatem Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej .

Kurs dla 20 osób był dofinansowany przez Unię Europejską. Uczestnicy odbywali praktyki na terenie firm z LSSE, zaś część dydaktyczna odbywała się na terenie uczelni. Legnicka Państwowa Wyższa Szkołą zawodowa w Legnicy przygotowała konferencję, która podsumowała roczną realizację projektu pod hasłem „Innowacyjny program kształcenia dla branży motoryzacyjnej”. Podobne działania były prowadzone na dwóch innych uczelniach w Polsce.

- Założeniem zarówno projektu, jak i samej koncepcji programu było to, by nauka w szkole odbywała się równolegle z praktykami w zakładach pracy. System jaki zaproponowaliśmy stanowił dualny system kształcenia. Obejmował 940 godzin praktyk i 600 godzin zajęć  - mówi Renata Gnitecka, dziekan Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych PWSZ w Legnicy.

- Było u nas 10 kursantów. Odbywali praktyki, ale dwie na ten moment już pracują u nas. To pilotażowy program. U nas w kraju kształcenie dualne nie funkcjonuje na szeroką skalę. Jesteśmy formą niemiecką. Ta część firmy, która działa w Niemczech bardzo często korzysta z takiego kształcenia dualnego. Mamy tam mnóstwo uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów. Kończąc szkołę są przygotowani do pracy. Wchodząc do zakładu już do pracy są od razu przygotowani. Kursanci dzięki takim zajęciom mogą się dokładnie dowiedzieć na czym polega praca u nas. Dzięki temu mogą się zdecydować czy chcą rozwijać się w tym zawodzie. To obopólne korzyści  - dodaje Aleksandra Piotrowicz z działu personalnego w Haerter Technika Wytłaczania.

Praktyki, nauka i od razu praca - pilotażowy program w legnickiej PWSZ komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama