:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 6°C
powietrze Dobre

Prawdziwi policjanci zatrzymali oszusta podającego się za policjanta

Komunikaty Policji, Prawdziwi policjanci zatrzymali oszusta podającego policjanta - zdjęcie, fotografia
Mateusz Bensz 31/05/2019 13:41

Legnicka policja ujęła 36-letniego mieszkańca Warszawy, który w marcu br. oszukał m.in. legniczankę. 67-letnia kobieta przelała na jego konto 150 tys. zł.

Pokrzywdzona kobieta myślała, że rozmawia z funkcjonariuszem Centralnego Biura Śledczego Policji. Dopiero po kilku dniach zdała sobie sprawę, że padła ofiarą oszustów. Wcześniej zgodnie z instrukcjami założyła konto bankowe, na które przelała całe swoje oszczędności. Całe zdarzenie miało miejsce w marcu 2018 roku. 67-latka oddała oszustom bagatela, 150 tys. zł.

- Od tamtej pory legniccy policjanci z kolegami z Wydziału Do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu prowadzili działania w tej sprawie. Ustalono i zatrzymano właściciela konta, na które zostały przelane pieniądze pokrzywdzonej, którym okazał się 36-letni mieszkaniec Warszawy – informuje st. sierż. Anna Tersa z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Sąd aresztował na wniosek prokuratury mężczyznę na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 8 lat za kratami. Policjanci ustalają czy zatrzymany 36-latek nie ma na swoim koncie inne oszustwa. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Prawdziwi policjanci zatrzymali oszusta podającego się za policjanta komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie

Kalendarz

Najbliższe imprezy
Reklama
 Reklama