:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 10°C
powietrze Umiarkowane

Premier Morawiecki uruchomił nowy piec w Hucie Miedzi Legnica

Zdjęcie: Premier Mateusz Morawiecki w Hucie Miedzi w Legnicy
Paweł Jantura 28/06/2019 13:42

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w piątkowej uroczystości otwarcia pieca do przetopu złomów w Hucie Miedzi Legnica. To największa inwestycja w historii zakładu. Pochłonęła w sumie 240 mln zł.

Oddany do użytku piec WTR (wychylno-topielno-rafinacyjny) jest pierwszym tego typu w Polsce. Służyć będzie głównie do przetopu miedzianych złomów. Dla Huty Miedzi Legnica ma ogromne znaczenie, bo jeszcze kilka lat temu, w kontekście budowy drugiego pieca zawiesinowego w Głogowie, rozważano jej stopniowe wygaszanie i zwolnienia.

Podczas piątkowej uroczystości mówił o tym prezes KGHM Polska Miedź Marcin Chludziński.

- Legnicka huta, która cieszy się 65-letnią tradycją, należy do najstarszych części KGHM-u, dostaje właśnie drugie życie. Odzyskuje swoje dawne znaczenie i pozycję w koncernie. KGHM-owi będzie przynosić większy zysk, a mieszkańcom Legnicy pracę – cieszył się prezes Chludziński.

Premier Mateusz Morawiecki składając gratulacje władzom miedziowego koncernu i załodze huty, podkreślił, że inwestycja ma proekologiczny charakter, i ma znaczenie nie tylko dla Legnicy i regionu, ale i całej polskiej gospodarki.

- To, co się wydarzyło w legnickiej hucie jest widocznym znakiem prowadzonej przez mój rząd polityki reindustrializacji kraju. Takie inwestycje są fundamentem gospodarczej suwerenności Polski. Będziemy je wspierać i promować – mówił premier Morawiecki.

Budowa pieca WTR w Hucie Miedzi Legnica rozpoczęła się w 2017 r. Koszt największej inwestycji w historii zakładu to 240 mln zł.

Zaraz po uroczystości w legnickiej hucie premier Mateusz Morawiecki pojechał do Lubina, gdzie złożył wizytę w Zakładach Górniczych „Lubin”.

FOT. Andrzej Trzeciak, Premier Morawiecki w Legnicy

Reklama

premier morawiecki w legnicy - komentarze opinie

  • Janusz - niezalogowany 2019-06-29 21:52:44

    Przez A4 "leciał" bez sygnałów dźwiękowych. Nic się nie uczą bufony i bankowcy.

  • Bart - niezalogowany 2019-08-07 17:15:55

    Cieszymy się niezmiernie.
    Będzie pewnie jeszcze więcej smrodu w okolicy.
    Bajki o filtrach to można sobie opowiadać, w takie upalne dni jak dziś wszyscy na loftach, w TBSach i okolicy się dusimy. Wystarczy stanąć na tankowanie na pobliskiej stacji przy rondzie i trudno wysiąść z auta ... widać okiem jak to co emituje komin huty osiada na pobliską okolicę ...

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama