:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 7°C
powietrze Dobre

Prezentacje naszych talentów i prac artystyczno-literackich inspirowanych Legnicą

Po godzinach, Prezentacje naszych talentów artystyczno literackich inspirowanych Legnicą - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 02/10/2019 12:34
PAŹ 11
godz: 11:00

Towarzystwo Miłośników Legnicy "Pro Legnica" zaprasza na 7. edycję "Legnickiej Jesieni Miedzianej", która w tym roku nieco odbiega od swojej nazwy i koncentruje się na pokazaniu lokalnych młodych talentów, działaniach ekologicznych oraz prezentacji wytworów artystyczno-literackich, do których powstania inspiracją było nasze miasto. Będą koncerty, wieczorek poetycki, wystawa plastyczna, warsztaty ekologiczne oraz rozdane zostaną artystyczne eko-torby.

8 października o godz. 17.00 (wtorek) „Legnicką Jesień Miedzianą” zaingeruje muzyczno-wystawiennicza impreza w Młodzieżowym Centrum Kultury. Podczas  koncertu oraz pokazów tanecznych swoje efekty pracy i talenty zaprezentują podopieczni MCK. Zobaczymy także wystawę prac plastycznych poświęconych Legnicy, które wykonali uczniowie miejskich szkół podstawowych oraz młodzież na zajęciach prowadzonych w domu kultury.

- Ciekawostką jest, że  najlepsza praca trafi na okładkę kolejnego tomiku poezji o Legnicy, który jest wydawany przez naszą organizację – mówi prezes TML Antonina Trawnik.

Następnie w dniach 9 – 10 października o godz. 11.00 na rynku przy siedzibie TML Pro Legnica (Rynek 5/6) przeprowadzone zostaną warsztaty dla dzieci i młodzieży z zakresu segregacji śmieci.

11 października o godz. 11.00 TML na rynku rozdawać będzie eko-torby, które w ramach akcji „Zerwij z plastikiem” wykona z zebranych starych firanek sekcja artystyczna organizacji „Rękodzieło sposobem na nudę”. Każdy może na ten cel oddać jeszcze swoje niepotrzebne firanki. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ. Podczas akcji przeprowadzone zostaną również warsztaty, podczas których  organizatorzy pokażą m. in. jak samemu stworzyć eko-torby.

W ten sam dzień (11 października) o godz. 17.00 TML zaprasza do swojej siedziby na podsumowanie tegorocznej edycji Konkursu Poetyckiego LEGNICA. Do organizatorów wpłynęło łącznie 39 utworów literackich pióra 14 autorów. Zwieńczeniem konkursu będzie publikacja kolejnego tomiku poezji o naszym mieście.

- W tym roku rzeczywiście tematyka przewodnia imprezy ewaluowała w kierunku ekologi i została ogólnie poświęconą Legnicy, jednak w przyszłym roku planujemy ponownie więcej uwagi przykuć do promocji miedzianych tradycji naszego regionu – dodała Trawnik.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest darmowy.

Prezentacje naszych talentów i prac artystyczno-literackich inspirowanych Legnicą komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama