:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 12°C
powietrze Umiarkowane

Prezydent Andrzej Duda w lubińskiej kopalni [ZDJĘCIA]

Wydarzenia, Prezydent Andrzej lubińskiej kopalni [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 08/10/2019 20:40

Prezydent RP Andrzej Duda wraz z marszałek sejmu Elżbietą Witek wzięli udział w uroczystym otwarciu nowego szybu materiałowo-zjazdowego L- VI w Zakładach Górniczych KGHM Polska Miedź w Lubinie. Głowa państwa zachwalała działania KGHM i rozwój polskiej gospodarki w oparciu o górnictwo.

Nowy szyb w lubińskiej kopalni ma podnieść efektywność wydobycia, obniżyć koszty pozyskania surowca oraz zwiększyć bezpieczeństwo górników. Dzięki niemu górnicy zmniejszą odległość między punktem wejścia do kopali a miejscem prowadzonych prac o około godzinę. Dziennie szyb jest w stanie przetransportować nawet 1200 górników, choć w rzeczywistości ma z niego korzystać 600 osób na dobę. Szyb materiałowo-zjazdowego L- VI w Zakładach  Górniczych KGHM Polska Miedź w Lubinie ma rozpocząć pracę na pełnych obrotach od poniedziałku.

- Bardzo się cieszę, że tak wielka i zamożna firma jak KGHM rozwija się w taki światowy sposób, prezentuje wysokie standardy i inwestuje w naszym kraju - mówił prezydent Andrzej Duda.

Prezydent odznaczył Medalami za Ofiarność i Odwagę dziecięciu górników, którzy brali udział w akcji ratowniczej podczas ostatnich tragicznych wydarzeń w kopalni w styczniu tego roku.

Reklama

Prezydent Andrzej Duda w lubińskiej kopalni [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama