:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 5°C
powietrze Umiarkowane

Prezydent Krzakowski i jego zastępcy w zagranicznych delegacjach

Wydarzenia, Prezydent Krzakowski zastępcy zagranicznych delegacjach - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 06/11/2019 10:19

W 2018 i 2019 r. prezydent Legnicy oraz jego zastępcy siedem razy wyjeżdżali w zagraniczne delegacje. Celem wszystkich podróży służbowych były Niemcy.

Zapytanie ws. zagranicznych delegacji gospodarza miasta oraz jego najbliższych współpracowników złożył wiceprzewodniczący rady miejskiej Łukasz Laszczyński. Właśnie otrzymał odpowiedź. Z pisma podpisanego przez zastępczynię prezydenta Jadwigę Zienkiewicz wynika, że na przestrzeni niecałych dwóch lat, legnicka władza w delegacje wyjeżdżała siedem razy.

W zestawieniu znalazły się dwa wyjazdy do Drezna (w 2018 i 2019 r.) na targi turystyczne „Fair Dresden”, gdzie Legnica miała swoje stoisko. W 2018 r. legnicka delegacja gościła w Wuppertalu na obchodach 25-lecia współpracy miast partnerskich oraz w Miśni na zaproszenie tamtejszych władz. Przypomnijmy, że Miśnia to również miasto partnerskie Legnicy.

W 2019 r. poza wspomnianą wizytą w Dreźnie, prezydent i jego zastępcy podróżowali do Wuppertalu - na obchody 90-lecia miasta, Goertlitz - na spotkanie obszaru metropolitalnego z tamtejszym starostą oraz Miśni - w związku z jubileuszem partnerstwa pomiędzy niemieckim miastem a japońską Aritą.

Radny Laszczyński czeka jeszcze na dane dot. liczby zagranicznych turystów odwiedzających Legnicę. Ratusz zwrócił się o nie do Dolnośląskiego Ośrodka Badań Regionalnych we Wrocławiu.

Prezydent Krzakowski i jego zastępcy w zagranicznych delegacjach komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-11-06 10:44:40

  Czy praca Pana radnego polega tylko na wysyłanie zapytań?? Ja składam więc interpelacje do Pana radnego co uczynił dla mieszkańców, oprócz składanie zapytań na sztukę by potem w wykazie wskazać że pytał

 • gość 2019-11-06 11:40:37

  Radny głosuje budżet. Musi więc pytać, żeby wiedzieć, czy w debacie budżetowej głosować za, przeciw, albo wnioskować o zwiększenie/zmniejszenie. Budowa kibli i łazienek w prywatnych mieszkaniach to nie sprawa miasta, a jak komuś źle w komunalnym - do lepszej pracy i wynajmować na wolnym rynku albo w TBS.

 • Wkurzony - niezalogowany 2019-11-06 19:46:53

  Dlaczego Opalony robi sobie wycieczki za nasze?

 • Gość - niezalogowany 2019-11-06 22:41:52

  Hmm... są na szczęście jeszcze tacy radni, którzy pracują!

 • gość 2019-11-07 18:57:25

  Wygląda na to, że niewielu radnych interesuje coś więcej niż wysokość wypłacanych diet. A szkoda. Mogli by zainteresować się także kosztami biura prasowego, sponsorowanych publikacji, wydatkami na medale i wyróżnienia różnych kapituł, a także oświadczeniami majątkowymi miejskich urzędników. Należy docenić dociekliwość radnych jak Laszczyńskiego czy Kupaja. Z drugiej strony radni Krzakowskiego chyba boją się zapytać się o cokolwiek swoje słoneczko.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama