:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz -2°C

Prezydent Legnicy odznaczony przez prezydenta Republika Federalnej Niemiec

Wydarzenia, Prezydent Legnicy odznaczony przez prezydenta Republika Federalnej Niemiec - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 30/11/2019 11:13

Prezydent Tadeusz Krzakowski został uhonorowany Krzyżem Zasługi na Wstędze Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec. Odebrał go podczas piątkowej uroczystości w Konsulacie Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu.

Złoty Krzyż Zasługi na Wstędze Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec na wniosek Towarzystwa Przyjaciół Legnicy w Wuppertalu gospodarzowi naszego miasta przyznał prezydent Niemiec Walter Steinmeier. Tadeusz Krzakowski odebrał go z rąk konsula Hansa Jorga Neumana.

"Za wieloletnie zaangażowanie na rzecz polsko-niemieckiego pojednania i aktywnego partnerstwa z Wuppertalem" - tak uhonorowanie prezydenta Legnicy uzasadnia Konsulat Niemiec we Wrocławiu.

- Był to dla mnie wielki honor i zaszczyt. Odznaczenie przyjąłem z osobistą satysfakcją, ale także w imieniu mieszkańców Legnicy. To wyróżnienie jest zasługą wielu osób, po obu stronach naszej granicy, z którymi współpracowałem dla rozwoju partnerstwa naszego miasta z niemieckim Wuppertalem. Wspólnie budowaliśmy przez lata współpracę, przyjaźń i partnerstwo, które działa już 26 lat i przyjmuje wciąż nowe formy. Wspólnie z mieszkańcami Legnicy i Wuppertalu kruszyliśmy mury uprzedzeń między naszymi krajami i miastami na rzecz budowania mostów pojednania i współdziałania. Dla mnie ten dzień był bardzo ważny i wzruszający. Podziękowałem za to już wielu ludziom i jeszcze wielu będę dziękował – pisze prezydent Krzakowski na swoim facebookowym profilu.

FOT. KONSULAT RFN WE WROCŁAWIU

Prezydent Legnicy odznaczony przez prezydenta Republika Federalnej Niemiec komentarze opinie

 • gość 2019-11-30 17:21:54

  Krzak otwarcie brata się z Niemcami. Order jak przypuszczam jest za promowanie przyjaciela Róży Luksemburg i Karla Liebknechta w Legnicy. Podziękowanie za wrogość do Błękitnej Armii generała Hallera, kiedy wracała z Francji do Polski.
  https://legnica.naszemiasto.pl/tablica-paula-lobe-zostala-odslonieta-w-legnicy-zdjecia/ar/c1-4920812

 • gość 2019-11-30 23:20:01

  Opcja niemiecka w ratuszu.

 • gość 2019-12-02 02:04:54

  Krzak może bajerować, bo to potrafi. Niemcy są bardzo praktyczni, nic nie dają za darmo. Niech krzak ujawni jaka jest cena tego krzyża.

 • gość 2019-12-07 23:36:39

  Czas przyjrzeć się zasługom Krzakowskiego dla Niemiec. Mam nadzieję, że jeszcze nie jest za późno.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama