:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 4°C
powietrze B. dobre

Prezydent obniżył przedszkolankom pensje. Rada miejska podwyższyła

Wydarzenia, Prezydent obniżył przedszkolankom pensje miejska podwyższyła - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 28/10/2019 12:53

Rada miejska na październikowej sesji przegłosowała korektę uchwały ws. wysokości dodatków dla nauczycieli. Nauczycielki zatrudnione w miejskich przedszkolach mają powody do zadowolenia.

Na wrześniowej sesji rada miejska przyjęła uchwałę o treści zaproponowanej przez prezydenta Tadeusza Krzakowskiego. Poskutkowało to obniżenie wynagrodzeń wychowawcom w publicznych przedszkolach.

Przypomnijmy. Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji narodowej od 1 września br. dodatek dla nauczycieli, którzy są wychowawcami klas wynosi 300 zł. Jednocześnie MEN zdecydował, że dodatek należy się również nauczycielom z przedszkoli, tyle że ustalenie jego wysokości scedował na samorządy.

W Legnicy nauczyciele miejskich przedszkoli dodatek wychowawczy pobierali, mimo że prezydent nie miał obowiązku jego wypłacania. Wynosił on 193,36 zł. Prezydentowi udało się jednak przeforsować na wrześniowej sesji stawkę na poziomie 150 zł.

Na sesji październikowej opozycja, której głos przed miesiącem został zignorowany, wróciła do tematu. Tym razem starcie z obozem prezydenta zakończyło się powodzeniem. Radny Koalicji Obywatelskiej Maciej Kupaj (na zdjęciu) zgłosił poprawkę do uchwały, która sprowadzała się do podwyższenia dodatku wychowawczego do 300 zł.

Jego propozycja przeszła jednym głosem. Za podwyżką pensji nauczycieli wychowania przedszkolnego zagłosowało 10 radnych (Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości). Przeciwko było 9 radnych (8 z klubu prezydenckiego plus Joanna Śliwińska-Łokaj z klubu PiS), 1 radny się wstrzymał, 1 nie wziął udziału w głosowaniu.

Prezydent obniżył przedszkolankom pensje. Rada miejska podwyższyła komentarze opinie

 • gość 2019-10-28 13:15:24

  I gdzie jest Pan Borys co tak się zarzekał na festynie piwa ze będzie działał w tej sprawie? Pieprzony kłamca

 • Gość - niezalogowany 2019-10-28 13:39:49

  Wspólne zwycięstwo PO i PiS przeciwko Krzakowskiemu, w obronie interesów bardzo niewielkiej z punktu widzenia finansów miasta grupy zawodowej - ok. 200 nauczycielek przedszkola, potraktowanych przez prezydenta z pogardą dla ich zawodu. Piękna chwila. Zwycięstwo w obronie godności i czci tych kobiet.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-28 15:29:32

  Nauczyciele, a nie przedszkolanki!

 • gość 2019-10-28 18:52:40

  A może by tak Radni pochylili się nad wynagrodzeniem szeregowych pracowników Urzędu Miasta

 • Gość - niezalogowany 2019-10-28 19:05:56

  Dlaczego Krzakowski tak nie lubi nauczycieli. Już z PiS się zakumplowal?

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama