:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz -1°C
powietrze Umiarkowane

Przebudowany Ikar rozpoczyna sezon wyjazdem do Nowej Soli

Siatkówka, Przebudowany rozpoczyna sezon wyjazdem Nowej - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 04/10/2019 14:55

Rozgrywki siatkarskiej II ligi ruszyły przed tygodniem. Ze względu na przesunięcie Chrobrego Głogów do I ligi, Ikar Legnica kampanię 2019/2020 zainauguruje dopiero w najbliższą sobotę. Pierwszym rywalem zespołu trenera Pawła Murdzy będzie Astra Nowa Sól. Początek meczu o godz. 17.00.

O łagodnym wejściu w sezon legniczanie mogą zapomnieć, bo Astra Nowa Sól w pierwszej kolejce szybko, bo w trzech setach odprawiła z kwitkiem Bielawiankę Bielawa i tym samym zasiadła w fotelu lidera tabeli. Czy Ikara stać na sprawienie niespodzianki w Nowej Soli? Wydaje się, że odpowiedzi na to pytanie nie znają nawet sami trenerzy i zawodnicy.

Ikar do sezonu przystępuje bowiem po kolejnej rewolucji kadrowej. W zespole trenera Pawła Murdzy sporo nowych twarzy. Przede wszystkim po dwóch latach do Ikara wrócili wychowankowie – rozgrywający Karol Smętek (MKS Będzin, Trójka Mikołów) i libero Arkadiusz Duda (BTS Bolesławiec).

Ikar ma też dwóch nowych przyjmujących: Kacpra Pańczyka (BTS Bolesławiec) i Macieja Westfala, środkowych: Kamila Pasika i Mateusza Świerzewskiego (obaj przyszli z BTS-u) i rozgrywającego Pawła Malickiego (Olavia Oława). Do kadry pierwszego zespołu dołączył też wychowanek - Kacper Barowicz.

Latem legnicki drugoligowiec wzmocnił też sztab. Trenerowi Pawłowi Murdzy pomagać będzie Grzegorz Goryczka, który w poprzednim sezonie reaktywując niespodziewanie sportową karierę, pomógł Ikarowi utrzymać się w II lidze. Bez dwóch zdań - postać to dla legnickiej siatkówki pomnikowa.

Przebudowany Ikar rozpoczyna sezon wyjazdem do Nowej Soli komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama