:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz -3°C
powietrze B. dobre

Radna interweniuje w urzędzie ws. średniowiecznego muru obronnego

Wydarzenia, Radna interweniuje urzędzie średniowiecznego obronnego - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 20/11/2019 13:36

Zdaniem radnej Aleksandry Krzeszewskiej miasto powinno zabezpieczyć zabytkowy mur obronny przy ul. Św. Piotra. A właściwie to, co z niego zostało. Interpelacja w tej sprawie trafiła właśnie na biurka urzędników.

Fragment muru obronnego z pierwszej fazy budowy miejskich murów obronnych powstał na przełomie XII i XIV wieku. Niestety. Część średniowiecznej fortyfikacji popada w ruinę. - Pozbawione należytej opieki fragmenty miasta niszczeją, co w mieście z tak bogatą przeszłością historyczną powinno być objęte szczególną dbałością – twierdzi radna Aleksandra Krzeszewska (Koalicja Obywatelska).

Radna pyta prezydenta, czy urząd miasta planuje zająć się zabytkowym murem. A także, czy ma zamiar zabezpieczyć teren przy murze, który przez kierowców wykorzystywany jest do parkowania samochodów.

Krzeszewska zwraca jeszcze uwagę na inną sprawę. - Dodatkową okolicznością jest zaśmiecanie terenu przy murze, który znajduje się nie tylko w centrum miasta, ale w bezpośrednim sąsiedztwie zarówno Ratusza, jak i katedry. Oczywistym też jest, że urąga to powadze miejsca, jak również ujemnie wpływa na wizerunek Legnicy – pisze w swojej interpelacji.

FOT. PAWEŁ JANTURA

Radna interweniuje w urzędzie ws. średniowiecznego muru obronnego komentarze opinie

  • gość 2019-11-20 21:09:20

    A kto ten teren zaśmieca ?? Przybysze z innej planety ?? Nie , to sami "mieszkańcy" taki syf robią...A sam mur jak mur postoi jeszcze ze dwieście lat..tyle stoi i nie rozpadł się więc o co "szum" ??..Kiedyś to budowali solidniej ...

  • Gość - niezalogowany 2019-11-20 22:12:44

    To prawda jak pisze poprzednik, nie że wszystkim do prezydenta, ale raczej radna powinna zwrocić sie do mieszkańców jako ich reprezentantka. Nie bac sie ludzi i komentarzy tylko zwrócić się do ludu. Po najmnirjszejxlini oporu jest z każdym pierdnieciem do Prezydenta, ale to ludzie parkuja, ludzie śmiecia .Zwrocic sie do ludzi trzeba, wtedy docenie te interpelacje.

  • gość 2019-11-21 17:38:34

    Jaki pan taki kram

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama