:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 11°C
powietrze Złe

Radna pyta prezydenta o szczepionki przeciwko wirusowi HPV

Wydarzenia, Radna prezydenta szczepionki przeciwko wirusowi - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 22/09/2019 13:36

Zapisanie w przyszłorocznym budżecie Legnicy pieniędzy na sfinansowanie szczepień przeciwko wirusowi HPV wywołującego m.in. raka szyjki macicy – postuluje radna Koalicji Obywatelskiej Aleksandra Krzeszewska.

Sprawie szczepionek radna Aleksandra Krzeszewska poświęciła interpelację, która trafiła już na biurko prezydenta Tadeusza Krzakowskiego. Znajdują się w niej trzy ważne pytania:

Czy w Legnicy zostały podjęte działania mające na celu przybliżenie tematykę problemu raka szyjki macicy oraz działania prewencyjne w latach 2017-2019?

Czy możliwe jest zabezpieczenie w budżecie środków na finansowanie szczepionek dla młodych mieszkanek Legnicy na rok 2020?

Jaka jest liczba mieszkanek Legnicy w przedziale wiekowym 13-14 lat?

Szczepionki przeciwko wirusowi HPV (cykl szczepień trwa pół roku, koszt trzech dawek to 1300-1500 zł) w naszym kraju nie są finansowane przez państwo. Radna Krzeszewska powołuje się jednak na przykład ponad 200 samorządów, które pokrywają koszty szczepień z własnych budżetów. Należą do nich Wrocław, Wałbrzych i Jelenia Góra. W naszym regionie nieodpłatnie szczepią w Legnickim Polu, Lubinie, Polkowicach i Głogowie.

Reklama

Radna pyta prezydenta o szczepionki przeciwko wirusowi HPV komentarze opinie

 • Pablo - niezalogowany 2019-09-23 22:07:08

  Jak widać głupich nie sieją. Gratulujemy radnych.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-23 22:21:30

  BARDZO DOBRY POMYSŁ

 • Martyna - niezalogowany 2019-09-23 23:05:39

  Mam nadzieję Pan Krzakowski zanim podejmie decyzję poświęci choć trochę czasu, aby zapoznać się z problemem SZKODLIWOŚCI szczepień przeciw HPV. Mnóstwo efektów ubocznych, w wielu krajach, na przestrzeni wielu lat... Jest film dokumentalny o duńskich dziewczętach zaszczepionych Gardasilem. Niewyobrażalne cierpienie, zmarnowane życia tych istot. Jest mnóstwo filmów na ten temat, z polskim tłumaczeniem, chociażby łatwo dostępnych na youtube. Mnóstwo żywych przykładów. Wystarczy obejrzeć choć kilka. Wystarczy chcieć. Dla dobra naszego społeczeństwa. Zapewne mocnych zwolenników nie przekonam, ale kto nie zna tematu, niech nie będzie ignorantem i choć trochę go zgłębi...

 • Gość - niezalogowany 2019-09-24 00:04:50

  Jak czytam takie brednie antyszczepionkowców to aż nie mogę uwierzyć, że społeczeństwo zamiast czytać opinie światowych uniwersytetów, profesorów medycyny onkologicznej wierzy w czary i to, że szczepionki szkodzą.
  90%mniej zachorowań na raka szyjki macicy po szczepieniach w Szkocji - pisze radna. Poczytałem i to są prawdziwe dane. Tak po prostu jest. A z tego co widze nikt nikogo zmuszac nie bedzie, chodzi o finansowanie, wiec jak ktoś nie chce to niech choruje

 • Ja - niezalogowany 2019-09-24 07:10:17

  Ludzie pokroju Martyny powinny odpowiadać karnie przed sądem za szerzenie tego typu niebezpiecznych DEBILIZMÓW!

 • Martyna - niezalogowany 2019-09-24 08:40:00

  Karnie to powinni odpowiedzieć ci, którzy teraz umywają ręce. W Danii po tym dobrodziejstwie- mnóstwo dziewczyn na wózkach, bezpłodność, przedwczesna menopauza, zespół przewlekłego zmęczenia, niedowład kończyn, zaburzenia pracy serca oraz wiele innych- i brak reakcji na zgłaszane odczyny poszczepienne. Skoro uważacie że to kłamstwo, to ciekawe skąd fala pozwow o odszkodowania oraz fakt, że Europejska Agencja Leków ma zamiar przyjrzeć się bliżej szczepionce Gardasil, właśnie przez ciągle zgłaszane skutki uboczne. Niech to wprowadzą, niech sobie będzą dobrowolne, tylko niech ktoś uczciwie poinformuje rodzica o możliwych powikłaniach, a nie- dziecko przyniesie świstek że szkoły że zgodą do podpisania i tyle. Tak to się odbywa w wielu miastach. Szczepcie na zdrowie- siebie, wasze dzieci, wnuki. Kogoś sobie nazywajcie antyszczepionkowcem nie znając tej osoby, i sami guzik wiedząc na temat Gardasilu. Powodzenia :)

 • gość 2019-09-24 09:48:07

  A co mądra Pani Martynka powie o szczepionkach w Szkocji?
  wyeliminowali prawie w 100% zachorowalność!
  90 procent kobiet przestało chorować. Tam nie szczepili Gradasilem.
  Jest kilkadziesiąt rodzajów szczepionek.
  W Polsce dostępne niestety tylko 3 - M.in.: Cervarix, którego skuteczność potwierdzając badania WHO. Co ma Pani do powiedzenia w związku z tym, że w Polsce jest 4 największa zachorowalność na raka szyjki macicy w Europie? Jesteśmy Rumunią!!!!!! Właśnie dzięki takim ludziom jak Pani. Gratulacje.
  Pomysł radnej jest w końcu czymś czego mieszkańcy chcą od radnych. Realnego działania

 • Gość - niezalogowany 2019-09-24 10:22:58

  Chcecie opinii doświadczonych lekarzy ginekologow na temat tej szczepionki?? Proszę się szczegółowo zapoznać : tu artykuł, który jest odpowiedzią na nachalny, pomijający niewygodne fakty dotyczące tej szczepionki lobbing:
  https://kolposkopia.com/zaszczep-sie-wiedza-czyli-propaganda-rodem-z-prl-u/

 • Dobrostan - niezalogowany 2019-09-24 13:08:25

  Twarde dowody na temat szczepionek przeciwko HPV http://cioz-dobrostan.pl/biala-ksiega-szczepien-hpv/

 • Gość - niezalogowany 2019-09-24 13:25:01

  Lobby antyszczepionkowcow widać, że łamie sobie palce wystukując te brednie z prędkością światła. Nie chcecie sie szczepić to swoje dzieci, które do przedszkola przynoszą zarazki i powodują sytuacje, w których inni ze słabsza odpornością chorują na krztuśce i inne paskudztwa to sobie zróbcie własna jaskinie i z niej nie wychodźcie. Ludzie obudzicie sie bo skończy sie średniowieczem.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-24 13:26:38

  CAŁE SZCZĘŚCIE, ZE SIE PANI TYM ZAJĘŁA NORMALNE SAMORZĄDY FINANSUJĄ TO OD KILKU LAT. U NAS JAK ZWYKLE TRZEBA DO TEGO DODATKOWYCH 20 LAT NA ZATRYBIENIE, ŻE TO JEDNAK POTRZEBNE

 • 66 - niezalogowany 2019-09-24 13:54:59

  Oj, średniowiecze jak nic. Pablo jak wynika z wpisu jest mężczyzna jego szczepienie nie dotyczy ale się wypowiada. Martyna to jeden wielki kompleks, sama nic nie zrobi ale innych będzie krytykować do tego poglądy rodem z lepianki,

 • gość 2019-09-24 14:03:58

  Do żłobków, przedszkoli, szkół nie opwinni przyjmować dzieci bez zaświadczenia o szczepieniach. Widać było to na przykładzie "odry"

 • Martyna - niezalogowany 2019-09-24 17:19:40

  Za to 66 widać g.. wie, bo chłopców też się szczepi. Ciekawe po co, nie..?

 • Dobrostan - niezalogowany 2019-09-26 11:09:25

  https://www.youtube.com/watch?v=iLlXedQgn5I&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0J-c1wL2ASqLMz95wBJiFgwWGWmwyylf8Pr4cgVHkscT8RenwoAJOpA-E

 • gość 2019-09-26 11:42:16

  co tu dużo mówić, takie szczepienia na pewno by się przydały. Jeśli można się uchronić przed rakiem szyjki macicy to uważam że trzeba do tego dążyć. Ja już jestem dorosła i u mnie nie było czegoś takiego, ale mimo trochę mojej nieostrożności jestem nosicielką tego wirusa hpv. Teraz jak już wiem jak mam z nim działać to nie boję się go tak bardzo jak na początku. Po prostu mam zalecone stosowanie żelu papilocare, który ma za zadanie naprawić zmiany i je odbudować.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama