:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz -3°C
powietrze Dobre

Radny PiS pyta prezydenta o kładkę dla pieszych na os. Piekary

Wydarzenia, Radny prezydenta kładkę pieszych Piekary - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 18/11/2019 13:34

Przyjęty w październiku przez radę miejską plan zagospodarowania przestrzennego daje zielone światło dla budowy w pobliżu Kauflandu kolejnego marketu. Zdaniem radnego Andrzeja Lorenca, warto zastanowić się nad budową w tym rejonie kładki dla pieszych.

W obawie o wzmożony ruch, a co za tym idzie bezpieczeństwo pieszych, radny Andrzej Lorenc (PiS) proponuje budowę kładki w pobliżu ul. Zofii Nałkowskiej. W swojej interpelacji pyta prezydenta o ewentualny koszt takiego przedsięwzięcia.

Lorenc sugeruje też gospodarzowi miasta, że markety powinny współfinansować tego typu inwestycje mające na celu poprawę bezpieczeństwa legniczan.

FOT. ANDRZEJ TRZECIAK

Radny PiS pyta prezydenta o kładkę dla pieszych na os. Piekary komentarze opinie

  • gość 2019-11-18 19:01:40

    Panie Lorenc a komu ta kładka w tej lokalizacji ludziom do Marketów czy do kościoła? Dlaczego Markety mają się do tego dokładać? W imię czego jak są dojazdy i parkingi. A jak będzie kładka to znowu będzie źle bo trzeba zakupy nosić do góry i na dół to zaraz będzie Pan Lorenc pisał o windy. A to nie są takie tanie rzeczy. Jak będzie za 3 lata budowana obwodnica wschodnia to w ramach tego Pani Szymańska , Witek i reszta legnickich parlamentarzystów z PiS Panu dadzą te pieniążki n poprawę bezpieczeństwa na tej ulicy.

  • gość 2019-11-18 21:32:22

    W tym Piekar rejonie stanowczo za mało jest marketów. Zasobna kasa miejska w pierwszej kolejności powinna finansować, dojazdy, parkingi i chodniki przy marketach. Także oświetlenie całego terenu. W końcu TIR-y z towarem muszą dobry dojazd i oświetlony parking. Ludzie nie mogą czekać na świeży towar w promocji.

  • gość 2019-11-19 22:21:41

    Radny powinien zapytać skąd biorą się przywileje dla budowy kolejnych marketów oraz dlaczego znajduje się w zadłużonej kasie miejskiej finansowe wsparcie dla marketów jak ostatnio dla Lidla, a nie ma pieniędzy na załatanie choćby dziur w ulicach, albo wyłączonej z eksploatacji części ul. Sikorskiego czy remontu chodników.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama